Zatrzymany na gorącym uczynku dzięki reakcji mieszkańca

2020-11-06

Gliwiccy wywiadowcy zatrzymali 34-latka, który włamał się do zaparkowanej przed blokiem toyoty. Mieszkaniec gminy Strzelce Opolskie wpadł na gorącym uczynku, kiedy był w środku okradanego samochodu. Okazało się także, że chwilę wcześniej wybił szybę w oplu, którego wnętrze również zamierzał splądrować - informuje gliwicka Policja.

Wczoraj, 5 listopada wieczorem mieszkaniec bloku przy ul. Konarskiego w Gliwicach, widząc dwóch podejrzanie zachowujących się mężczyzn, postanowił podzielić się swoimi spostrzeżeniami z oficerem dyżurnym gliwickiej Policji. Na miejsce skierowany został patrol nieumundurowany.

Policjanci spostrzegli w ciemnościach mężczyznę, który włamał się do stojącej na przyblokowym parkingu toyoty corolli. Stróże prawa zatrzymali 34-letniego mieszkańca gminy Strzelce Opolskie, podczas gdy okradał wnętrze samochodu. Zorientowali się też, że w pobliżu znajdował się wspólnik włamywacza. Mężczyzna zdołał uciec, jednak jego zatrzymanie to tylko kwestia czasu. 

Podczas oględzin okazało się, że sprawca włamał się dwóch aut – toyoty i zaparkowanego obok opla. Mężczyzna przyznał, że wybijał szyby kluczem do kół. Nie zdążył niczego ukraść z uwagi na zatrzymanie.

Podejrzany trafił do policyjnego aresztu. Był już wielokrotnie notowany w policyjnych bazach danych. O jego dalszych losach zdecydują teraz prokurator i sąd. Za włamanie grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Wysokość strat jest wciąż szacowana. Postępowanie prowadzi III Komisariat Policji w Gliwicach.

Fot. Materiały Policji

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

lek. dent. Patrycja Wojtasińska-Chebel, ortodonta, stomatolog

Rewelacyjny przyjazny pacjentowi i kompetentny lekarz. Ja i przede wszystkim syn jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowych efektów leczenia.

dr n. med. Agnieszka Kolaszko, kardiolog

Polecam Panią doktor. Bardzo miła, rzeczowa, empatyczna . Wizyta była szczegółowa, w miłej atmosferze. 

dr n. med. Dymitr Żaworonkow, chirurg

Lekarz bardzo sympatyczny i zaangażowany. Szybka i skuteczna diagnoza, zabieg praktycznie bezbolesny 

dr n. med. Adrian Smędowski, okulista

Konsultacja przebiegła w bardzo miłej atmosferze. Pan doktor uprzejmie i bez pośpiechu udzielił mi wskazówek oraz odpowiedzi na moje pytania. Zasugerował dalsze postępowanie.

Wojciech Latos, gastrolog

Wspaniały lekarz, dokładnie wszystko tłumaczy, zna się na rzeczy, potrafi słuchać i nie spieszy się. Zawsze pełna poczekalnia pacjentów tylko potwierdza moją opinię. Polecam Pana doktora, bardzo mi pomógł.