Zasłuchaj się w Gliwicach

2022-09-22

Jesienny wieczór, spacer ulicami gliwickiej starówki przy akompaniamencie muzyki chóralnej. Brzmi dobrze? Jeszcze lepiej zabrzmi podczas III Nocy Chórów, która po raz pierwszy zagości w Gliwicach - prekonuje Urząd Miejski.
Koncerty 15 zespołów w 5 urokliwych miejscach na mapie naszego miasta – tegoroczną edycję Nocy Chórów wypełni muzyka dawna, klasyczna, sakralna, współczesna, dziecięca, a nawet synkopowana. Impreza, która do tej pory odbywała się w Rudzie Śląskiej, w tym roku – na zaproszenie Akademickiego Zespołu Muzycznego Politechniki Śląskiej – przeniesie się do Gliwic.
Wyjątkowe muzyczne wydarzenie rozpocznie się w sobotę 24 września o godz. 17.00 na gliwickim Rynku. Zainauguruje je wspólne wykonanie przez zespoły utworu „Nocy Chórów”.
Po występie zarówno wykonawcy, jak i goście podzielą się na grupy i przejdą do jednej z 4 lokalizacji: na skwer za Zamkiem Piastowskim przy ul. Górnych Wałów, do ogrodu Willi Caro przy ul. Studziennej, na plac pomiędzy Starą Pocztą a Giełdą Zbożową (wejście od ul. Dolnych Wałów) oraz do kościoła pw. Wszystkich Świętych.
W każdym z tych miejsc o godz. 17.20 równocześnie odbędą się ok 20-minutowe koncerty. Po nich nastąpi ok. 20-minutowa przerwa, w trakcie której wokaliści oraz słuchacze będą przenosić się na występy muzyczne do kolejnych lokalizacji.
W dotarciu do każdego z miejsc i wyborze repertuaru spacerowiczom pomogą specjalne foldery zawierające mapkę oraz rozpiskę koncertów w ramach „Nocy Chórów”.
Dodatkowo między godz. 18.00 a 20.00 odwiedzający gliwicki Rynek będą mogli spróbować swoich sił w śpiewaniu podczas warsztatów wokalnych, które poprowadzi zawodowy dyrygent i dyrektor artystyczny III Nocy Chórów – Krzysztof Dudzik.
W ramach Nocy Chórów 2022 wystąpią:
Chór mieszany Lutnia z Chorzowa
Akademicki Zespół Muzyczny Politechniki Śląskiej
Chór Kameralny Slavica Musa
Chór Mieszany Klaster z Zabrza
Chór dziecięcy Gaudeo Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Świerklanach
Per Spasso z Pszczyny
Kuczeryki
Muzealny Chór Społeczny
Discors Concordia
Chór Mieszany Klaster z Zabrza
Chór Ex Animo Parafii NSPJ w Świętochłowicach
Con fuoco z Pszczyny
Chór Kameralny Beatitudo
Zespół Śpiewaczy Apertum Cor Parafii Matki Bożej Różańcowej w Katowicach Zadolu
Chór Heimat z Gliwic
Wstęp na wszystkie koncerty oraz warsztaty wokalne jest bezpłatny. Nie obowiązują wcześniejsze zapisy, ani ograniczenia wiekowe.
Organizatorami III Nocy Chórów w Gliwicach są: Fundacja Chórtownia oraz Akademicki Zespół Muzyczny Politechniki Śląskiej, we współpracy z Muzeum w Gliwicach, DL Invest Group PM S.A. oraz Centrum Kultury Victoria w Gliwicach. Partnerami wydarzenia są: Stowarzyszenie Artystów „Euforis”, Ogólnopolska Konferencja „Mam głos”, Narodowe Forum Muzyki - Akademia Chóralna we Wrocławiu, Stowarzyszenie „Artifices Artificibus” oraz Masterpeace Poland.
Szczegółowe informacje na temat imprezy dostępne są na stronie wydarzenia na Facebooku: https://fb.me/e/5fPgrEFN9 oraz na stronie Centrum Kultury Victoria: https://ckvictoria.pl/wydarzenie/noc-chorow-w-gliwicach/.
Na zdjęciu: Próba chóru
Fot.Urząd Miejski

Zdjęcie reklamy numer 0

Polecam lekarza

lek. dent. Patrycja Wojtasińska-Chebel, ortodonta, stomatolog

Rewelacyjny przyjazny pacjentowi i kompetentny lekarz. Ja i przede wszystkim syn jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowych efektów leczenia.

dr n. med. Agnieszka Kolaszko, kardiolog

Polecam Panią doktor. Bardzo miła, rzeczowa, empatyczna . Wizyta była szczegółowa, w miłej atmosferze. 

dr n. med. Dymitr Żaworonkow, chirurg

Lekarz bardzo sympatyczny i zaangażowany. Szybka i skuteczna diagnoza, zabieg praktycznie bezbolesny 

dr n. med. Adrian Smędowski, okulista

Konsultacja przebiegła w bardzo miłej atmosferze. Pan doktor uprzejmie i bez pośpiechu udzielił mi wskazówek oraz odpowiedzi na moje pytania. Zasugerował dalsze postępowanie.

Wojciech Latos, gastrolog

Wspaniały lekarz, dokładnie wszystko tłumaczy, zna się na rzeczy, potrafi słuchać i nie spieszy się. Zawsze pełna poczekalnia pacjentów tylko potwierdza moją opinię. Polecam Pana doktora, bardzo mi pomógł.