Zapisy na II Bieg Kelnerów wydłużone!

2024-06-06

Bieg kelnerski z talerzami, przekładanie na czas korków z półmiska na talerz oraz profesjonalne otwieranie butelek wina w jak najszybszym tempie – to konkurencje, z jakimi zmierzą się uczestnicy tegorocznego, II Biegu Kelnerów organizowanego przez Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Gliwicach. Kelnerzy i barmani, zgłoście się – zapisy potrwają do 12 czerwca!

2. edycja Biegu Kelnerskiego o tytuł najlepszego kelnera w Gliwicach wystartuje w piątek 14 czerwca o godz. 10.00 z hali sportowej szkoły przy ul. Kozielskiej 1. W tym samym miejscu zlokalizowana będzie meta zawodów. Odprawa oraz losowanie numerów odbędzie się w dniu biegu o godz. 8.00 w hali sportowej CKZiU nr 1 (przy recepcji) – przypomina Urząd Miejski.

Do pokonania będą 3 konkurencje:

  • bieg kelnerskim z talerzami, polegający na jak najszybszym pokonaniu wytyczonego odcinka trasy, trzymając w dłoniach trzy talerze, na których umieszczone zostaną korki, przy jednoczesnym utrzymaniu równowagi i zatrzymaniu korków na talerzach,
  • serwis francuski, polegający na przekładaniu odpowiednim chwytem kelnerskim korków z półmiska na talerz w określonym czasie (im większa liczba przełożonych poprawnie korków, tym lepszy wynik),
  • serwis wina, polegający na profesjonalnym otwieraniu butelek wina w jak najszybszym tempie.

Najlepsi zawodnicy wyłonieni przez jury otrzymają nagrody:

  • nagrodę główną w wysokości 1000 zł dla zwycięzcy biegu,
  • nagrody rzeczowe za II i III miejsce,
  • pamiątkowe upominki dla każdego uczestnika biegu.

Celem konkursu jest promowanie zawodu kelnera oraz docenienie jego pracy, podwyższenie standardów w gastronomii, propagowanie umiejętności zręcznościowych w środowisku kelnerskim, kultywowanie, propagowanie i pogłębianie wiedzy gastronomicznej, promocja i prezentacja technik oraz sposobów obsługi kelnerskiej, a także wymiana informacji i doświadczeń między uczestnikami konkursu.

Aby wziąć udział w biegu, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.ckziu.gliwice.pl/aktualnosci/ii-bieg-kelnerow. Zgłoszenia przyjmowane będą do 7 czerwca.

Fot. D. Nita-Garbiec/ UM w Gliwicach

Zdjęcie reklamy numer 0

Polecam lekarza

lek. dent. Patrycja Wojtasińska-Chebel, ortodonta, stomatolog

Rewelacyjny przyjazny pacjentowi i kompetentny lekarz. Ja i przede wszystkim syn jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowych efektów leczenia.

dr n. med. Agnieszka Kolaszko, kardiolog

Polecam Panią doktor. Bardzo miła, rzeczowa, empatyczna . Wizyta była szczegółowa, w miłej atmosferze. 

dr n. med. Dymitr Żaworonkow, chirurg

Lekarz bardzo sympatyczny i zaangażowany. Szybka i skuteczna diagnoza, zabieg praktycznie bezbolesny 

dr n. med. Adrian Smędowski, okulista

Konsultacja przebiegła w bardzo miłej atmosferze. Pan doktor uprzejmie i bez pośpiechu udzielił mi wskazówek oraz odpowiedzi na moje pytania. Zasugerował dalsze postępowanie.

Wojciech Latos, gastrolog

Wspaniały lekarz, dokładnie wszystko tłumaczy, zna się na rzeczy, potrafi słuchać i nie spieszy się. Zawsze pełna poczekalnia pacjentów tylko potwierdza moją opinię. Polecam Pana doktora, bardzo mi pomógł.