Zakochaj się w kulturze! Walentynki z Victorią

2023-01-31

W Gliwicach walentynki świętować będziemy w tym roku od 10 lutego, a słowa: miłość, #BLISKO, zakochanie, kultura odmieniane będą przez wszystkie przypadki. W planie: prywatka w stylu retro, koncert zespołu The Wonderstand oraz Festiwal Słodkości i Rękodzieła. Wydarzenia będą odbywały się pod wspólnym hasłem „Zakochaj się w kulturze”. Zaprasza Centrum Kultury Victoria w Gliwicach – informuje Urząd Miejski.

W piątek 10 lutego – Prywatka w Bojkowie w stylu retro (Scena Bojków, ul. Parkowa 5). Rytm zabawie nadawać będą Prywaciarze, czyli gliwicki duet konferansjersko-djski. Nie będziecie chcieli zejść z parkietu.

Od godz. 19.00 organizatorzy zapraszają do tańca i do baru, który tego dnia działać  będzie w Scenie Bojków przy ul. Parkowej. Na Prywatce bawimy się do północy. 

Podczas walentynkowej zabawy usłyszymy przekrój muzyki tanecznej od lat 50. do 90., a także współczesne hity. Największe polskie i światowe przeboje, ale także utwory, które warto przypomnieć z uwagi na ich taneczno-imprezowy walor. Spodziewajcie się zatem kilku muzycznych niespodzianek!

Zrobimy wszystko, żebyście poczuli się jak na prawdziwej prywatce, gdzie najważniejsza jest dobra muzyka i swobodna atmosfera. Do zatańczenia już 10 lutego w Bojkowie – zapraszają Prywaciarze, Bartek i Paweł.

Na Prywatkę w Bojkowie warto przyjść w stylu inspirowanym minionymi latami. Zajrzyjcie do szaf Waszych dziadków, rodziców i dajce  się porwać retromodzie, która z rozmachem weszła na salony. Taką niecodzienną, imprezową stylówkę uwiecznicie na pamiątkowym zdjęciu, bo tego dnia w Scenie Bojków stanie fotolustro, magiczny ekran do robienia zdjęć wraz z gadżetami – hit każdej imprezy. 

Wstęp na Prywatkę to 10 zł (płatne na miejscu).

W sobotę 11 lutego – koncert w Stacji Artystycznej Rynek. O godz. 20.00 na scenie pojawi się tajemniczy duet, zespół The Wonderstand. Doświadczeni artyści – muzyk i wokalista oraz producent muzyczny – w tym projekcie nie chcą ujawniać swoich nazwisk, ale obaj od wielu lat grają i produkują muzykę docenianą nie tylko na naszym rodzimym podwórku. O muzyce The Wonderstand można w skrócie powiedzieć, że jest to elektroniczny Nick Cave. Słychać tutaj miłość do brit popu; piękne linie melodyczne inspirowane muzyką The Beatles, a niektórzy usłyszą podobieństwo do duetu Smolik/Kev Fox. Utworów The Wonderstand posłuchacie na największych kanałach streamingowych: Spotify, Tidal, Apple Music czy YouTube. Wstęp na koncert w Stacji Artystycznej Rynek jest wolny.

Podczas romantycznych spacerów warto zajrzeć na Rynek. W sercu miasta – od 10 lutego aż do walentynek – stać będzie okazjonalna ramka do robienia zdjęć. Jej pierwsza odsłona – zaprezentowana podczas Gliwickiego Jarmarku Bożonarodzeniowego – cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Teraz ozdobiono ją sercami i efektownym napisem „Zakochani w Gliwicach”.

Wydarzeniem towarzyszącym walentynkom będzie trwający na Rynku od 11 do 12 lutego Festiwal Słodkości i Rękodzieła. Serce zabije mocniej wszystkim, którzy kochają czekoladę i inne słodycze, bo na gliwickim Rynku stanie kilkanaście stoisk wypełnionych produktami od lokalnych producentów i cukierników, a także takimi z różnych stron świata.  Nie zabraknie atrakcji dla największych fanów słodyczy, czyli dla dzieci. Z myślą o nich przygotowano m.in. darmowe warsztaty cukiernicze. 

Zdjęcie reklamy numer 0

Polecam lekarza

lek. dent. Patrycja Wojtasińska-Chebel, ortodonta, stomatolog

Rewelacyjny przyjazny pacjentowi i kompetentny lekarz. Ja i przede wszystkim syn jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowych efektów leczenia.

dr n. med. Agnieszka Kolaszko, kardiolog

Polecam Panią doktor. Bardzo miła, rzeczowa, empatyczna . Wizyta była szczegółowa, w miłej atmosferze. 

dr n. med. Dymitr Żaworonkow, chirurg

Lekarz bardzo sympatyczny i zaangażowany. Szybka i skuteczna diagnoza, zabieg praktycznie bezbolesny 

dr n. med. Adrian Smędowski, okulista

Konsultacja przebiegła w bardzo miłej atmosferze. Pan doktor uprzejmie i bez pośpiechu udzielił mi wskazówek oraz odpowiedzi na moje pytania. Zasugerował dalsze postępowanie.

Wojciech Latos, gastrolog

Wspaniały lekarz, dokładnie wszystko tłumaczy, zna się na rzeczy, potrafi słuchać i nie spieszy się. Zawsze pełna poczekalnia pacjentów tylko potwierdza moją opinię. Polecam Pana doktora, bardzo mi pomógł.