Zabawa w rodzinnym gronie

2024-06-06

Warsztaty, występy muzyczne, animacje, dmuchańce – w niedzielę 9 czerwca park Chopina ponownie wypełni się atrakcjami dla małych i dużych. Wszystko za sprawą Gliwickiego Święta Rodziny, które odbędzie się w naszym mieście już po raz ósmy. Warto przyjść z najbliższymi, spędzić czas na łonie natury, a przy okazji świetnie się bawić! – zachęca Urząd Miejski.

Szykuje się fantastyczna, rodzinna niedziela. W parku Chopina – jednym z najbardziej urokliwych zakątków Gliwic – będzie można skorzystać z licznych atrakcji. Na rodziny z dziećmi czekać będą warsztaty artystyczne, animacje taneczne, gry i zabawy. Nie zabraknie też miasteczka sportowego i tego, co najmłodsi lubią najbardziej, czyli dmuchańców!

Odbędą się również pokazy pierwszej pomocy, sprzętów Ochotniczej Straży Pożarnej, Policji i Straży Miejskiej. Warto odwiedzić wszystkie stoiska i zdobyć pieczątki na specjalnych kartach – za zebranie odpowiedniej liczby na uczestników zabawy czekać będą upominki.

Piknik w parku Chopina rozpocznie się o godz. 13.00 i potrwa do ok. 19.00.

Dużo będzie działo się też na scenie – wystąpią przedszkolaki i uczniowie z gliwickich placówek, Mażoretki Pantery z Centrum Kultury Victoria i podopieczni Fundacji Różyczka. O godz. 16.00 na scenie zabrzmią znane utwory zespołu Abba, a na zakończenie wystąpi zespół Chrząszcze.

VIII Gliwickie Święto Rodziny to wydarzenie, za którego organizację odpowiadają: Rada Dzielnicy Łabędy, Rada Dzielnicy Śródmieście, Rada Dzielnicy Brzezinka, Rada Dzielnicy Wojska Polskiego, Miejski Zarząd Usług Komunalnych, Centrum Kultury Victoria, Miejska Biblioteka Publiczna, Centrum 3.0, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 6, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 14, Przedszkole Miejskie nr 21, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna, Fundacja Różyczka, Warsztaty Terapii Zajęciowej Tęcza, Ośrodek Pomocy Społecznej, Wydział Środowiska UM w Gliwicach, Marco – Making things unique. Partnerami imprezy są: Policja, Straż Miejska, Państwowa Straż Pożarna, CKZiU, PCK, GZAZ, PreZero Arena Gliwice, Fundacja Radan, Fundacja „Dom Nadziei”, PWiK, Edumed, SKS Muszkieter.

Fot. Mosquidron/UM w Gliwicach

Zdjęcie reklamy numer 0

Polecam lekarza

lek. dent. Patrycja Wojtasińska-Chebel, ortodonta, stomatolog

Rewelacyjny przyjazny pacjentowi i kompetentny lekarz. Ja i przede wszystkim syn jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowych efektów leczenia.

dr n. med. Agnieszka Kolaszko, kardiolog

Polecam Panią doktor. Bardzo miła, rzeczowa, empatyczna . Wizyta była szczegółowa, w miłej atmosferze. 

dr n. med. Dymitr Żaworonkow, chirurg

Lekarz bardzo sympatyczny i zaangażowany. Szybka i skuteczna diagnoza, zabieg praktycznie bezbolesny 

dr n. med. Adrian Smędowski, okulista

Konsultacja przebiegła w bardzo miłej atmosferze. Pan doktor uprzejmie i bez pośpiechu udzielił mi wskazówek oraz odpowiedzi na moje pytania. Zasugerował dalsze postępowanie.

Wojciech Latos, gastrolog

Wspaniały lekarz, dokładnie wszystko tłumaczy, zna się na rzeczy, potrafi słuchać i nie spieszy się. Zawsze pełna poczekalnia pacjentów tylko potwierdza moją opinię. Polecam Pana doktora, bardzo mi pomógł.