Wojsko zaprasza na pikniki

2022-08-04

W województwie śląskim pikniki wojskowe odbędą się w Tychach, Będzinie i Istebnej – odpowiednio 13, 14 i 15 sierpnia. Będą towarzyszyć Świętu Wojska Polskiego.

Między 13 i 15 sierpnia Wojsko Polskie oraz Ministerstwo Obrony Narodowej – pod hasłem „Weekend z wojskiem” – zapowiada szereg wydarzeń o charakterze państwowym, patriotycznym, kulturalnym. Mają towarzyszyć przypadającemu 15 sierpnia Świętu Wojska Polskiego, będącemu zarazem rocznicą bitwy warszawskiej 1920 r., jak twierdzi wielu historyków – jednego z decydujących wydarzeń w dziejach naszego kraju, Europy i świata.  

W całej Polsce ma się odbyć łącznie kilkadziesiąt pikników, na których będzie można zobaczyć z bliska nowoczesny sprzęt wojskowy, posłuchać żołnierskich piosenek, spróbować grochówki, a przede wszystkim – spotkać się osobiście z żołnierzami wszystkich rodzajów sił zbrojnych. Organizatorzy obiecują coś dla wszystkich pokoleń – najmłodszych, młodzieży i dorosłych.

Pikniki mogą też stać się…  początkiem kariery w armii. Organizatorzy mają zachęcać do nowej formuły służby – czyli dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. Możliwości jest wiele – zarówno co do miejsca w Polsce, w którym chciałoby się pełnić służbę, jak i specjalności – od pancerniaka po żołnierza cyberwojsk.

W województwie śląskim pikniki odbędą się w trzech miastach – 13 sierpnia w Tychach, 14 sierpnia w Będzinie i 15 sierpnia w Istebnej.

Więcej informacji można szukać na stronie internetowej Wojska Polskiego czy jego oficjalnym fanpejdżu.

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

lek. dent. Patrycja Wojtasińska-Chebel, ortodonta, stomatolog

Rewelacyjny przyjazny pacjentowi i kompetentny lekarz. Ja i przede wszystkim syn jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowych efektów leczenia.

dr n. med. Agnieszka Kolaszko, kardiolog

Polecam Panią doktor. Bardzo miła, rzeczowa, empatyczna . Wizyta była szczegółowa, w miłej atmosferze. 

dr n. med. Dymitr Żaworonkow, chirurg

Lekarz bardzo sympatyczny i zaangażowany. Szybka i skuteczna diagnoza, zabieg praktycznie bezbolesny 

dr n. med. Adrian Smędowski, okulista

Konsultacja przebiegła w bardzo miłej atmosferze. Pan doktor uprzejmie i bez pośpiechu udzielił mi wskazówek oraz odpowiedzi na moje pytania. Zasugerował dalsze postępowanie.

Wojciech Latos, gastrolog

Wspaniały lekarz, dokładnie wszystko tłumaczy, zna się na rzeczy, potrafi słuchać i nie spieszy się. Zawsze pełna poczekalnia pacjentów tylko potwierdza moją opinię. Polecam Pana doktora, bardzo mi pomógł.