Warto nosić maseczkę

2020-06-29

Przekonał się o tym pewien 40-letni gliwiczanin. Policyjni wywiadowcy z Wydziału Sztabu KMP w Gliwicach, przejeżdżając ul. Bł. Czesława, zauważyli mężczyznę wchodzącego do sklepu bez maseczki. Postanowili sprawdzić sytuację. Kontrola nie zakończyła się pomyślnie dla klienta – zapłacił mandat i... trafił do aresztu. Okazało się bowiem, że jest poszukiwany przez sąd.

14 października tuż przed godziną 21.00 policjanci z nieoznakowanego patrolu, widząc mężczyznę bez maseczki, zareagowali i wydali polecenie zakrycia ust i nosa. 40-latek nie wykonał polecenia. Podjęto legitymowanie, w trakcie którego funkcjonariusze otrzymali komunikat z informatycznej bazy danych, że kontrolowany jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Mysłowicach do dwóch spraw karnych. 

Brakiem maseczki, idąc ulicą Akademicką, zwrócił także uwagę policjantów po cywilnemu z wydziału sztabu KMP Gliwice pewien 17-latek. Ci postanowili zapytać młodzieńca, czemu łamie zasady bezpieczeństwa, lecz... nie miało to sensu. 17-latek nie chciał kulturalnie porozmawiać. Jego zachowanie można określić jako ostentacyjnie lekceważące. Policjanci nabrali podejrzeń…

Jak się okazało, młody gliwiczanin miał przy sobie specjalny młynek do marihuany i niewielką ilość tego narkotyku. Zgodnie z zasadami, funkcjonariusze dokonali przeszukania lokalu, w którym nastolatek mieszka i znaleźli już większą ilość suszu – został zabezpieczony do sprawy karnej, jaką prowadzić będzie III komisariat. Młodemu człowiekowi wręczono również mandat za brak maseczki. 

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

lek. dent. Patrycja Wojtasińska-Chebel, ortodonta, stomatolog

Rewelacyjny przyjazny pacjentowi i kompetentny lekarz. Ja i przede wszystkim syn jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowych efektów leczenia.

dr n. med. Agnieszka Kolaszko, kardiolog

Polecam Panią doktor. Bardzo miła, rzeczowa, empatyczna . Wizyta była szczegółowa, w miłej atmosferze. 

dr n. med. Dymitr Żaworonkow, chirurg

Lekarz bardzo sympatyczny i zaangażowany. Szybka i skuteczna diagnoza, zabieg praktycznie bezbolesny 

dr n. med. Adrian Smędowski, okulista

Konsultacja przebiegła w bardzo miłej atmosferze. Pan doktor uprzejmie i bez pośpiechu udzielił mi wskazówek oraz odpowiedzi na moje pytania. Zasugerował dalsze postępowanie.

Wojciech Latos, gastrolog

Wspaniały lekarz, dokładnie wszystko tłumaczy, zna się na rzeczy, potrafi słuchać i nie spieszy się. Zawsze pełna poczekalnia pacjentów tylko potwierdza moją opinię. Polecam Pana doktora, bardzo mi pomógł.