Warsztaty rapowania „Powstanie przez rapowanie”

2022-09-22

Chcesz zostać raperem i poznać techniki pracy najlepszych muzyków tego gatunku? A może po prostu chcesz dobrze się bawić, spędzić świetnie czas i poznać nowych ludzi, których pasją też jest muzyka? Przyjdź na warsztaty dla fanów hip-hopu - zachęca Urząd Miejski.

Dowiesz się, jak poprzez muzykę można wyrażać siebie, opisywać otaczającą rzeczywistość. Na przykładzie tekstów sprzed ponad 100 lat przekonasz się, że muzyka towarzyszy ludziom zawsze, w dobrych i złych chwilach. Zobaczysz, jak muzyka potrafi dodawać sił, podnosić na duchu, motywować do działania!
Organizatorzy zapraszają młodzież w wieku od 13 do 20 lat. Udział bezpłatny.
Nie zwlekaj – ilość miejsc ograniczona.
Zgłoszenia pod adresem: projekty@ckvictoria.pl
Zajęcia poprowadzi ekipa „Warsztaty Hip-Hop” - pierwsza polska grupa, zajmująca się profesjonalnym prowadzeniem warsztatów z zakresu wszystkich dziedzin kultury hip-hop: rapu, dj-inny, graffiti, tańca breakdance, beatboxu, produkcji muzycznej, street-artu i wielu pokrewnych dziedzin. Zrzesza kilkudziesięciu instruktorów, doświadczonych artystów tych dziedzin. Formalnie założona na początku 2015 r., faktycznie istnieje już od ponad 10 lat. W tym czasie w Polsce i za granicą grupa zrealizowała już przeszło tysiąc warsztatów dla dzieci, młodzieży, osób dorosłych, a nawet seniorów. Członkowie grupy pracują również z tzw. środowiskami wykluczonymi. Ostatnio też coraz częściej sięgają po mariaże hip-hopu z innymi dziedzinami kultury, sztuki, jak klasyczna literatura, film, teatr czy upamiętnianie wydarzeń historycznych.
Na warsztatach trenerami będą:
Majkel – MC, autor tekstów i promotor kultury hip-hop pochodzący z Gliwic. Członek zespołów Koligacja Gie Ka, Bzzzt Sound System i Leniwe Głowy. Obecnie mieszkający w Warszawie i zawodowo związany z branżą muzyczną jako specjalista od marketingu muzycznego. W 2021 r. wydał solowy album „No Future”. Przez ponad 20 lat działalności poznał rynek muzyczny od każdej strony i chętnie dzieli się swoimi doświadczeniami.
TotentON – DJ, bębniarz, wokalista, autor tekstów i współtwórca wielu gliwickich muzycznych projektów działający od połowy lat '90. HDS Skład, Beskrez, Las Conga, Wspólny Mianownik Sound, Silesia Banquet Union, Lucky Loozers, Jahoo, Typy Typy – to projekty, z których możesz znać TotentONa, podobnie jak z setek imprez poprowadzonych jako DJ nie tylko w Gliwicach, lecz także w innych polskich i europejskich miastach. Blisko 30 lat stażu za gramofonami, w studiu i na scenie zaowocowało cennym doświadczeniem, którym artysta chętnie dzieli się z innymi, bo muzyka powinna łączyć, a kreatywność młodych twórców warto wspierać.
Data: 24.09.2022 r.
I grupa: 9:30-13:00
II grupa: 14:00-17:30
Warsztaty są jednym z elementów projektu „Śląska Droga do Niepodległości”. Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Rządowego Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej.
Na zdjęciu: Młodzież podczas warsztatów

Fot, Urząd Miejski

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

lek. dent. Patrycja Wojtasińska-Chebel, ortodonta, stomatolog

Rewelacyjny przyjazny pacjentowi i kompetentny lekarz. Ja i przede wszystkim syn jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowych efektów leczenia.

dr n. med. Agnieszka Kolaszko, kardiolog

Polecam Panią doktor. Bardzo miła, rzeczowa, empatyczna . Wizyta była szczegółowa, w miłej atmosferze. 

dr n. med. Dymitr Żaworonkow, chirurg

Lekarz bardzo sympatyczny i zaangażowany. Szybka i skuteczna diagnoza, zabieg praktycznie bezbolesny 

dr n. med. Adrian Smędowski, okulista

Konsultacja przebiegła w bardzo miłej atmosferze. Pan doktor uprzejmie i bez pośpiechu udzielił mi wskazówek oraz odpowiedzi na moje pytania. Zasugerował dalsze postępowanie.

Wojciech Latos, gastrolog

Wspaniały lekarz, dokładnie wszystko tłumaczy, zna się na rzeczy, potrafi słuchać i nie spieszy się. Zawsze pełna poczekalnia pacjentów tylko potwierdza moją opinię. Polecam Pana doktora, bardzo mi pomógł.