„Wariaci”! Pokaz z udziałem gliwickich aktorów

2024-06-11

12 czerwca studyjne kino AMOK zaprasza do Dużej Sali na pokaz komedii kryminalnej „Wariaci” – najnowszego filmu Jana Jakuba Kolskiego, w którym wystąpili aktorzy Teatru Miejskiego w Gliwicach Alicja Stasiewicz i Lech Mackiewicz. Po seansie zaplanowanym na godz. 19.00 będzie okazja porozmawiać z nimi o doświadczeniu pracy z reżyserem, wspólnej grze na planie filmowym m.in. z Erykiem Lubosem, Zuzanną Drobniak i Bartoszem Opanią, artystycznych wyzwaniach i planach na przyszłość. Bilety w cenie 23 zł są do nabycia na stronie kina – informuje Urząd Miejski.

Najnowszy obraz jednego z najbardziej uznanych polskich reżyserów to historia Eryka i Karolki – pary złodziejaszków, który po wyjściu z więzienia starają się odnaleźć w nowej rzeczywistości. Eryk pragnie szczęścia również dla swojej małej córki Dżesiki. Porywa ją z rąk dziadka i razem z Karolką wyruszają w pełną przygód podróż przez Polskę. Sprawy komplikują się, kiedy Karolka zapada na poważną chorobę. Jedynym ratunkiem dla niej będzie kosztowna kuracja, na którą nie mają pieniędzy. Eryk i mała Dżesika biorą sprawy w swoje ręce i organizują napad na bank. Potem trzeba będzie już tylko wykraść pacjentkę ze szpitala. „Wariaci” to pogodna komedia z wątkiem kryminalnym w tle, połączona z klasycznym kinem drogi.

W rolach głównych na ekranie widzowie zobaczą Eryka Lubosa, Alicję Stasiewicz oraz Zuzannę Drobniak. W filmie wystąpili również m.in. Lech Mackiewicz, Bartosz Opania, Krystian Kątowski i Sebastian Stankiewicz.

Alicja Stasiewicz to aktorka teatralna, serialowa i filmowa, znana m.in. z „O mnie się nie martw” (TVP) i „Na Wspólnej” (TVN) oraz filmów „Na chwilę, na zawsze” P. Trzaskalskiego, „W narożniku” M.B. Kruka (nagroda aktorska na Kołobrzeskim Sensacyjnym Festiwalu Filmowym 2015 r. za rolę Izy) czy „Ja Ciebie też” L. Mackiewicza (nagroda Best Actress za rolę Agrafki na festiwalu w Skopje, Macedonia). Pojawi się też w czekających na premierę dużych produkcjach – „Mingunie” J.P. Matuszyńskiego i „Grze z cieniem” K. Dębskiej.  Na deskach Teatru Miejskiego w Gliwicach można ją zobaczyć m.in. w spektaklach „Freak”, „Feblik”, „Dzieci z Bullerbyn”, „Dziwny przypadek psa nocną porą”, „Opowieść wigilijna¨.

Lech Mackiewicz – obecnie związany z gliwickim TM-em – jest aktorem, scenarzystą i reżyserem. W 1985 r. wyemigrował do Australii, jednak po 20 latach wrócił do Polski. Współzałożyciel Teatru „Auto De Fe” w Sydney, pomysłodawca i współorganizator „Felliniady” i „Urodzin Mistrza”. Grał i reżyserował w filmach i teatrze w Polsce, Australii, Japonii, Chinach, Niemczech, we Włoszech. Wystąpił  m.in. w filmach „Karol. Człowiek, który został papieżem”, „Pianista”, „Jeszcze raz”, „Jestem twój”, „Warszawa”, „Till there was you”, „I'll find you” oraz w wielu serialach. W 2007 r. został uznany za najlepszego aktora na Melbourne Underground Film Festival za rolę Bore'a w filmie „Left ear” oraz wyróżniony za najlepszy scenariusz (również do tego filmu).

Zdjęcie reklamy numer 0

Polecam lekarza

lek. dent. Patrycja Wojtasińska-Chebel, ortodonta, stomatolog

Rewelacyjny przyjazny pacjentowi i kompetentny lekarz. Ja i przede wszystkim syn jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowych efektów leczenia.

dr n. med. Agnieszka Kolaszko, kardiolog

Polecam Panią doktor. Bardzo miła, rzeczowa, empatyczna . Wizyta była szczegółowa, w miłej atmosferze. 

dr n. med. Dymitr Żaworonkow, chirurg

Lekarz bardzo sympatyczny i zaangażowany. Szybka i skuteczna diagnoza, zabieg praktycznie bezbolesny 

dr n. med. Adrian Smędowski, okulista

Konsultacja przebiegła w bardzo miłej atmosferze. Pan doktor uprzejmie i bez pośpiechu udzielił mi wskazówek oraz odpowiedzi na moje pytania. Zasugerował dalsze postępowanie.

Wojciech Latos, gastrolog

Wspaniały lekarz, dokładnie wszystko tłumaczy, zna się na rzeczy, potrafi słuchać i nie spieszy się. Zawsze pełna poczekalnia pacjentów tylko potwierdza moją opinię. Polecam Pana doktora, bardzo mi pomógł.