Treningi piłkarskie dla dzieci z niepełnosprawnościami

2023-05-24

Dzieci w wieku od 7 do 13 lat z orzeczeniem o niepełnosprawności lub potrzebie kształcenia specjalnego mogą wziąć udział w bezpłatnych treningach piłkarskich, organizowanych w Gliwicach przez Akademię Piłkarską FUTBOLANDIA Fundacji SPORT-TRAVEL w ramach ogólnopolskiego projektu PZU Futbol Plus - informuje Urząd Miejski.

Treningi odbywają się w każdy czwartek o godz. 16.30 na boisku zewnętrznym lub w jednej z sal Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 7 przy ul. Gierymskiego 7 w Gliwicach. Zajęcia trwają około 60–75 min i może w nich uczestniczyć maksymalnie 12 dzieci.
Ćwiczenia prowadzą doświadczeni pedagodzy i licencjonowani trenerzy piłki nożnej, a ich poziom dostosowany jest do indywidualnych możliwości fizycznych i potrzeb rozwojowych uczestników. Celem zajęć jest rozwijanie umiejętności sportowych oraz kształtowanie koordynacji ruchowej dzieci w oparciu o założenia Narodowego Modelu Gry PZPN, a także wspomaganie ich społecznego i emocjonalnego rozwoju.
Udział w treningach - bezpłatny, jednak warunkiem uczestnictwa jest posiadanie przez dziecko orzeczenia o niepełnosprawności lub potrzebie kształcenia specjalnego oraz zgoda rodziców lub opiekunów prawnych na jego udział w zajęciach.
Szczegółowe informacje dotyczące treningów w Gliwicach oraz specjalny formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie sport-travel.com.pl/futbol-plus. Więcej na temat projektu można dowiedzieć się ze strony futbolplus.org. W razie dodatkowych pytań odpowiedzią służą organizatorzy z Fundacji SPORT-TRAVEL pod nr. tel. 502-689-969.

Zdjęcie reklamy numer 0

Polecam lekarza

lek. dent. Patrycja Wojtasińska-Chebel, ortodonta, stomatolog

Rewelacyjny przyjazny pacjentowi i kompetentny lekarz. Ja i przede wszystkim syn jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowych efektów leczenia.

dr n. med. Agnieszka Kolaszko, kardiolog

Polecam Panią doktor. Bardzo miła, rzeczowa, empatyczna . Wizyta była szczegółowa, w miłej atmosferze. 

dr n. med. Dymitr Żaworonkow, chirurg

Lekarz bardzo sympatyczny i zaangażowany. Szybka i skuteczna diagnoza, zabieg praktycznie bezbolesny 

dr n. med. Adrian Smędowski, okulista

Konsultacja przebiegła w bardzo miłej atmosferze. Pan doktor uprzejmie i bez pośpiechu udzielił mi wskazówek oraz odpowiedzi na moje pytania. Zasugerował dalsze postępowanie.

Wojciech Latos, gastrolog

Wspaniały lekarz, dokładnie wszystko tłumaczy, zna się na rzeczy, potrafi słuchać i nie spieszy się. Zawsze pełna poczekalnia pacjentów tylko potwierdza moją opinię. Polecam Pana doktora, bardzo mi pomógł.