Teraz już wie: nikomu nie wolno grozić śmiercią

2024-02-05

Dzielnicowy z Komisariatu Policji I w Gliwicach, wracając po zakończonej służbie do domu, zauważył mężczyznę, w którym rozpoznał poszukiwanego za groźby karalne. Sytuacja była poważna, gdyż w trakcie poszukiwań podejrzanego otrzymano informację, że może być uzbrojony. Na szczęście sprawne zatrzymanie szybko zażegnało niebezpieczeństwo – informuje gliwicka Policja.

Do jednego z salonów optycznych w centrum Gliwic zaczął przychodzić klient wywołujący nieustannie awantury. Jak się później okazało, mężczyzna przez wiele dni dręczył pracownice salonu optycznego żądaniami zwrotu pieniędzy za okulary, które zostały zafundowane mężczyźnie przez pewną organizację pozarządową. Najwyraźniej jednak uznał, że bardziej przydadzą mu się pieniądze. Gdy personel kolejny raz odmówił przyjęcia okularów, zaczęły się groźby pozbawienia życia. Przerażone kobiety powiadomiły Policję.

Po otrzymaniu tej informacji natychmiast podjęto interwencję, jednak mężczyzna opuścił już salon. Z uwagi na obawę spełnienia gróźb policjanci przyjęli zawiadomienie o przestępstwie i rozpoczęli dochodzenie oraz poszukiwania. Okazało się, że sprawca był już notowany przez Policję i karany. Przeszukanie miejsc, w których dotychczas przebywał, nie przyniosło oczekiwanego rezultatu. Policjanci ustalili też, że osoby, z którymi rozmawiano, miały widzieć u 55-latka broń za paskiem spodni. Tym samym sytuacja stała się jeszcze poważniejsza.

Sierżant sztabowy Kamil Cieszkowski w czasie wolnym od służby zauważył poszukiwanego na skwerze przy ul. Mikołowskiej w Gliwicach. Powiadomił dyżurnego jednostki i wybierając dogodny moment, szybko obezwładnił podejrzanego i odebrał mu „broń". Okazało się, że była to tylko atrapa pistoletu. Patrol, który przyjechał na miejsce, przejął zatrzymanego i przetransportował do policyjnego aresztu. 55-letni mężczyzna usłyszy zarzuty popełnienia przestępstwa gróźb karalnych.

Jaka jest kara za groźby?

Kto grozi innej osobie popełnieniem przestępstwa na jej szkodę lub na szkodę osoby dla niej najbliższej, jeżeli groźba wzbudza w osobie, do której została skierowana lub której dotyczy, uzasadnioną obawę, że będzie spełniona, podlega karze do 3 lat więzienia.

Fot. Materiały Policji

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

lek. dent. Patrycja Wojtasińska-Chebel, ortodonta, stomatolog

Rewelacyjny przyjazny pacjentowi i kompetentny lekarz. Ja i przede wszystkim syn jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowych efektów leczenia.

dr n. med. Agnieszka Kolaszko, kardiolog

Polecam Panią doktor. Bardzo miła, rzeczowa, empatyczna . Wizyta była szczegółowa, w miłej atmosferze. 

dr n. med. Dymitr Żaworonkow, chirurg

Lekarz bardzo sympatyczny i zaangażowany. Szybka i skuteczna diagnoza, zabieg praktycznie bezbolesny 

dr n. med. Adrian Smędowski, okulista

Konsultacja przebiegła w bardzo miłej atmosferze. Pan doktor uprzejmie i bez pośpiechu udzielił mi wskazówek oraz odpowiedzi na moje pytania. Zasugerował dalsze postępowanie.

Wojciech Latos, gastrolog

Wspaniały lekarz, dokładnie wszystko tłumaczy, zna się na rzeczy, potrafi słuchać i nie spieszy się. Zawsze pełna poczekalnia pacjentów tylko potwierdza moją opinię. Polecam Pana doktora, bardzo mi pomógł.