Taksówkarzu! Działaj szybko, dostosuj licencję!

2022-09-13

Taksówkarze z licencjami wydanymi przed 2020 rokiem muszą do końca tego roku dostosować je do wymogów aktualnych przepisów. Jeśli tego nie zrobią, stracą uprawnienia do prowadzenia taksówki - informuje Urząd Miejski.
Wydział Komunikacji Urzędu Miejskiego w Gliwicach apeluje, by wniosek o dostosowanie licencji składać jak najszybciej i nie zostawiać tego na ostatnią chwilę, bo wtedy czas oczekiwania na załatwienie sprawy może się zdecydowanie wydłużyć.
Jak dostosować licencję? Szczegółowe informacje można znaleźć pod adresem https://bip.gliwice.eu/dostosowanie-licencji-taxi-do-obowiazujacych-przepisow-prawa
Konieczność aktualizacji dokumentów wynika ze zmiany ustawy o transporcie drogowym zwanej potocznie „lex Uber”.
Fot. Urząd Miejski

Zdjęcie reklamy numer 0

Polecam lekarza

lek. dent. Patrycja Wojtasińska-Chebel, ortodonta, stomatolog

Rewelacyjny przyjazny pacjentowi i kompetentny lekarz. Ja i przede wszystkim syn jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowych efektów leczenia.

dr n. med. Agnieszka Kolaszko, kardiolog

Polecam Panią doktor. Bardzo miła, rzeczowa, empatyczna . Wizyta była szczegółowa, w miłej atmosferze. 

dr n. med. Dymitr Żaworonkow, chirurg

Lekarz bardzo sympatyczny i zaangażowany. Szybka i skuteczna diagnoza, zabieg praktycznie bezbolesny 

dr n. med. Adrian Smędowski, okulista

Konsultacja przebiegła w bardzo miłej atmosferze. Pan doktor uprzejmie i bez pośpiechu udzielił mi wskazówek oraz odpowiedzi na moje pytania. Zasugerował dalsze postępowanie.

Wojciech Latos, gastrolog

Wspaniały lekarz, dokładnie wszystko tłumaczy, zna się na rzeczy, potrafi słuchać i nie spieszy się. Zawsze pełna poczekalnia pacjentów tylko potwierdza moją opinię. Polecam Pana doktora, bardzo mi pomógł.