Spektakle pod gołym niebem

2022-07-15

Przedstawienia dla dzieci, widowisko cyrkowe, a także... spektakl funeralny – podczas XV Międzynarodowego Festiwalu Artystów Ulicy „Ulicznicy” w Gliwicach nikt nie będzie się nudził. W lipcowe soboty warto pójść na spacer – by zażyć trochę powietrza i kultury - zachęca Urząd Miejski.
W sobotę 16 lipca o godz. 16.00 rozpocznie się w parku Chopina spektakl dla dzieci „O Piecuchu Najwspanialszym Na Świecie” w wykonaniu Teatru Barnaby. To historia przygód jednego z trzech synów starego króla, opowiedziana z wykorzystaniem marionetek. Na godz. 17.30 do parku zaprasza Miraculous Theatre Company na „Funerabilis”. Będzie to spektakl funeralny, w którym będą się mieszać historia, poezja i filozofia. O godz. 20.00 ten „objazdowy zakład pogrzebowy” przeniesie się na Rynek, na którym rozpocznie się druga prezentacja „Funerabilis”. Warto być punktualnie, bo przedstawienie na Rynku będzie spektaklem wędrownym, pokazywanym w różnych miejscach starówki.
23 lipca sobota z „Ulicznikami” rozpocznie się o godz. 16.00 „Opowieściami z Szafy”. W parku Chopina Marta Andrzejczyk zaprosi najmłodszych widzów w nieznane. W jej przedstawieniu dużą rolę odegrają nie tylko tytułowa Szafa, ale też dzieci uczestniczące w spektaklu. O godz. 18.00 hiszpańska grupa La Trócola Circ rozpocznie widowisko cyrkowe „Emportats”. Artyści w swojej prezentacji połączą akrobatykę, żonglerkę i muzykę.
Wszystkie spektakle w ramach festiwalu „Ulicznicy” są bezpłatne. Organizatorami imprezy są Centrum Kultury Victoria i Mañana Production House.
Na zdjęciu: Teatr Barnaby
Fot. Materiały organizatora / Urząd Miejski

Zdjęcie reklamy numer 0

Polecam lekarza

lek. dent. Patrycja Wojtasińska-Chebel, ortodonta, stomatolog

Rewelacyjny przyjazny pacjentowi i kompetentny lekarz. Ja i przede wszystkim syn jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowych efektów leczenia.

dr n. med. Agnieszka Kolaszko, kardiolog

Polecam Panią doktor. Bardzo miła, rzeczowa, empatyczna . Wizyta była szczegółowa, w miłej atmosferze. 

dr n. med. Dymitr Żaworonkow, chirurg

Lekarz bardzo sympatyczny i zaangażowany. Szybka i skuteczna diagnoza, zabieg praktycznie bezbolesny 

dr n. med. Adrian Smędowski, okulista

Konsultacja przebiegła w bardzo miłej atmosferze. Pan doktor uprzejmie i bez pośpiechu udzielił mi wskazówek oraz odpowiedzi na moje pytania. Zasugerował dalsze postępowanie.

Wojciech Latos, gastrolog

Wspaniały lekarz, dokładnie wszystko tłumaczy, zna się na rzeczy, potrafi słuchać i nie spieszy się. Zawsze pełna poczekalnia pacjentów tylko potwierdza moją opinię. Polecam Pana doktora, bardzo mi pomógł.