Solidarni w walce z cukrzycą. Zbadaj się!

2023-11-13

We wtorek 14 listopada przypada Światowy Dzień Cukrzycy – choroby, na którą w Polsce cierpi 3 mln osób, na świecie ponad 460 mln osób. To okazja, aby zwrócić uwagę na problem cukrzycy i konieczną profilaktykę. Tego dnia w holu Urzędu Miejskiego będzie okazja, by odwiedzić „Słodki Przystanek” i zbadać poziom cukru we krwi – informuje Urząd Miejski. 

Z kącika „Słodki Przystanek”, który 14 listopada (w godz. od 11.00 do 15.00) stanie w holu na parterze Urzędu Miejskiego przy ul. Zwycięstwa 21 może skorzystać każdy. Będzie okazja, by zbadać poziom glukozy we krwi. Wykonają go edukatorzy diabetologiczni z Towarzystwa Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą. Oprócz badania będzie można także skorzystać z ich porady w zakresie cukrzycy i właściwego odżywania. Akcja profilaktyczna prowadzona jest po raz kolejny w ramach projektu „Słodkie Pogotowie”, dofinansowanego z budżety Miasta Gliwice.

Dodatkowo tego dnia gliwicka Palmiarnia i Radiostacja zostaną podświetlone na niebiesko, a na telebimach będą wyświetlane materiały edukacyjne. Do akcji przyłączą się również gliwickie fauny, które 14 listopada przyciągną uwagę dekoracjami w kolorze niebieskim, symbolizującym walkę z cukrzycą. 

Fot. Archiwum Towarzystwa Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1
Zdjęcie reklamy numer 2

Polecam lekarza

lek. dent. Patrycja Wojtasińska-Chebel, ortodonta, stomatolog

Rewelacyjny przyjazny pacjentowi i kompetentny lekarz. Ja i przede wszystkim syn jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowych efektów leczenia.

dr n. med. Agnieszka Kolaszko, kardiolog

Polecam Panią doktor. Bardzo miła, rzeczowa, empatyczna . Wizyta była szczegółowa, w miłej atmosferze. 

dr n. med. Dymitr Żaworonkow, chirurg

Lekarz bardzo sympatyczny i zaangażowany. Szybka i skuteczna diagnoza, zabieg praktycznie bezbolesny 

dr n. med. Adrian Smędowski, okulista

Konsultacja przebiegła w bardzo miłej atmosferze. Pan doktor uprzejmie i bez pośpiechu udzielił mi wskazówek oraz odpowiedzi na moje pytania. Zasugerował dalsze postępowanie.

Wojciech Latos, gastrolog

Wspaniały lekarz, dokładnie wszystko tłumaczy, zna się na rzeczy, potrafi słuchać i nie spieszy się. Zawsze pełna poczekalnia pacjentów tylko potwierdza moją opinię. Polecam Pana doktora, bardzo mi pomógł.