Słowa mają moc

2022-08-12

Jonasz Kofta i Grzegorz Ciechowski byli wyjątkowymi autorami tekstów, których utwory inspirują kolejne pokolenia muzyków. W parku Chopina po ich repertuar sięgną Nula Stankiewicz i Janusz Strobel (13 sierpnia) oraz Tymon Tymański z zespołem (20 sierpnia). Na oba koncerty wstęp jest wolny - informuje Urząd Miejski.

„Idź swoją drogą” to program złożony z piosenek Jonasza Kofty. Podczas koncertu z cyklu „Parkowe Lato” wystąpi Janusz Strobel, który z Koftą napisał wiele piosenek, oraz wokalistka Nula Stankiewicz. Koncert rozpocznie się o godz. 19.30 w sobotę 13 sierpnia w parku Chopina.
Tydzień później, w sobotę 20 sierpnia o godz. 19.30, w parku Chopina zagra Tymon Tymański z zespołem. Trójmiejski artysta podejmie się muzycznej konfrontacji z nowofalową legendą lat 80. – zespołem Republika.
– Żaden polski zespół nie zrobił na mnie tak piorunującego wrażenia jak Republika. Uczyłem się pisać polskie teksty, nieustannie konfrontując z charyzmatyczną rockową poezją Ciechowskiego. Pojawienie się Republiki było wielkim wyłomem w polskiej muzyce rozrywkowej – powiedział Tymański.

Fot. Materiały organizatora

Zdjęcie reklamy numer 0

Polecam lekarza

lek. dent. Patrycja Wojtasińska-Chebel, ortodonta, stomatolog

Rewelacyjny przyjazny pacjentowi i kompetentny lekarz. Ja i przede wszystkim syn jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowych efektów leczenia.

dr n. med. Agnieszka Kolaszko, kardiolog

Polecam Panią doktor. Bardzo miła, rzeczowa, empatyczna . Wizyta była szczegółowa, w miłej atmosferze. 

dr n. med. Dymitr Żaworonkow, chirurg

Lekarz bardzo sympatyczny i zaangażowany. Szybka i skuteczna diagnoza, zabieg praktycznie bezbolesny 

dr n. med. Adrian Smędowski, okulista

Konsultacja przebiegła w bardzo miłej atmosferze. Pan doktor uprzejmie i bez pośpiechu udzielił mi wskazówek oraz odpowiedzi na moje pytania. Zasugerował dalsze postępowanie.

Wojciech Latos, gastrolog

Wspaniały lekarz, dokładnie wszystko tłumaczy, zna się na rzeczy, potrafi słuchać i nie spieszy się. Zawsze pełna poczekalnia pacjentów tylko potwierdza moją opinię. Polecam Pana doktora, bardzo mi pomógł.