Śląski Salon Maturzystów powraca w tradycyjnej formie

2022-09-15

Jakie zmiany czekają maturzystów od 2023 roku? Jak właściwie przygotować się do egzaminu dojrzałości? Na co warto zwrócić uwagę podczas wyboru kierunku studiów? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poznają uczestnicy XVI Salonu Maturzystów Perspektywy 2022 – targów edukacyjnych, które po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19 powracają w tradycyjnej formie - zapowiada Urząd Miejski.

Tegoroczna edycja Śląskiego Salonu Maturzystów pod hasłem „Tu matura spotyka się ze studiami” odbędzie się w poniedziałek i wtorek (19-20 września) w Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej przy ul. Stanisława Konarskiego 18B w Gliwicach. Uroczyste otwarcie imprezy zaplanowano na godz. 9.00.
Dwudniowe wydarzenie skierowane jest przede wszystkim do uczniów najstarszych klas liceów i techników, którzy w maju 2023 r. przystąpią do egzaminu dojrzałości. Jednak organizatorzy zachęcają do udziału także uczniów młodszych klas, nauczycieli, pedagogów szkolnych oraz doradców edukacyjno-zawodowych. Podczas targów przyszli maturzyści nie tylko uzyskają informacje na temat zbliżającego się egzaminu dojrzałości dotyczące m.in. zmian w maturze, deklaracji maturalnych, terminów i ważnych kwestii związanych z egzaminami z przedmiotów obowiązkowych, ale również zapoznają się z ofertą uczelni z Polski i zagranicy, w których będą mogli kontynuować edukację.
W ramach części targowej wydarzenia uczestnicy poznają szczegółowe wymogi rekrutacji na studia w roku akademickim 2023/2024 oraz uzyskają pomoc w zakresie poradnictwa zawodowego. Na gości czekać będzie także bezpłatny „Informator dla Maturzystów 2023” – aktualny przewodnik na drodze od matury ku wymarzonym studiom.
Członkiem Komitetu Honorowego Śląskiego Salonu Maturzystów jest prezydent Gliwic Adam Neumann. Organizatorami wydarzenia objętego honorowym patronatem Prezydenta Miasta Gliwice są Fundacja Edukacyjna Perspektywy oraz Politechnika Śląska.
Szczegółowe informacje na temat programu Śląskiego Salonu Maturzystów dostępne są na stronie: https://salonmaturzystow.pl/2022/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=29&Itemid=174.

Fot. Urząd Miejski

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

lek. dent. Patrycja Wojtasińska-Chebel, ortodonta, stomatolog

Rewelacyjny przyjazny pacjentowi i kompetentny lekarz. Ja i przede wszystkim syn jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowych efektów leczenia.

dr n. med. Agnieszka Kolaszko, kardiolog

Polecam Panią doktor. Bardzo miła, rzeczowa, empatyczna . Wizyta była szczegółowa, w miłej atmosferze. 

dr n. med. Dymitr Żaworonkow, chirurg

Lekarz bardzo sympatyczny i zaangażowany. Szybka i skuteczna diagnoza, zabieg praktycznie bezbolesny 

dr n. med. Adrian Smędowski, okulista

Konsultacja przebiegła w bardzo miłej atmosferze. Pan doktor uprzejmie i bez pośpiechu udzielił mi wskazówek oraz odpowiedzi na moje pytania. Zasugerował dalsze postępowanie.

Wojciech Latos, gastrolog

Wspaniały lekarz, dokładnie wszystko tłumaczy, zna się na rzeczy, potrafi słuchać i nie spieszy się. Zawsze pełna poczekalnia pacjentów tylko potwierdza moją opinię. Polecam Pana doktora, bardzo mi pomógł.