Seniorze, przyjdź na piknik!

2022-09-01

Sobotę 3 września każdy gliwicki senior powinien zaznaczyć w swoim kalendarzu. W parku Chopina odbędzie się Rodzinny Piknik Seniora z mnóstwem atrakcji. To coś dla osób w jesieni życia i nie tylko! - zachęca Urząd Miejski.

Imprezę rozpocznie pochód, który wyruszy ze skweru Doncaster o godz. 13.45. Towarzyszyć mu będzie orkiestra dęta, wybije rytm marszu seniorom i ich rodzinom. Barwny korowód przejdzie ulicą Zwycięstwa i aleją Przyjaźni do parku Chopina, w którym na uczestników będzie czekała cała masa atrakcji.
O oprawę muzyczną wydarzenia obok Orkiestry Dętej „Ostropa” zadbają gwiazdy śląskiej biesiady. Wystąpią Mirosław Szołtysek i Jacek Kierok. Parkiet będzie należał do seniorów!
Poza dużą dawką rozrywki zaaplikowana też zostanie seniorom porcja wiedzy. W pikniku wezmą udział medycy i przedstawiciele instytucji, które służą pomocą starszym mieszkańcom miasta. W parku będzie można skonsultować się z lekarzami, skorzystać z porad dietetyka, a nawet… wykonać masaż dłoni. Nie zabraknie też profilaktyki dla młodszych i starszych – na miejscu będzie symulator dachowania i jazdy pod wpływem alkoholu.
Dla osób w każdym wieku będą warsztaty artystyczne, m.in. wyplatania wianków, sadzenia ziół w doniczkach ozdobionych techniką decoupage’u i filcowania. Dużą atrakcją pikniku będzie mobilna piekarnia, w której będzie można spróbować swoich sił w wypiekaniu chleba. Zaplanowano też atrakcje dla dzieci.
Podczas pikniku włączymy się w akcję Narodowego Czytania. W tym roku przypomnimy sobie słynne „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. „Miej serce i patrzaj w serce”, „Sam sobie sterem, żeglarzem, okrętem” – manifest polskiego romantyzmu po tylu latach od pierwszego wydania w 1822 roku jest ciągle żywy! W strefie Miejskiej Biblioteki Publicznej będzie można tez spotkać się z pisarzem Jarosławem Mikołajewskim (godz. 16.00) i wysłuchać folkowego koncertu grupy Wejlar (godz. 18.30).
Na zdjęciu: Seniorzy na widowni w parku Chopina
Fot. Urząd Miejski

Zdjęcie reklamy numer 0

Polecam lekarza

lek. dent. Patrycja Wojtasińska-Chebel, ortodonta, stomatolog

Rewelacyjny przyjazny pacjentowi i kompetentny lekarz. Ja i przede wszystkim syn jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowych efektów leczenia.

dr n. med. Agnieszka Kolaszko, kardiolog

Polecam Panią doktor. Bardzo miła, rzeczowa, empatyczna . Wizyta była szczegółowa, w miłej atmosferze. 

dr n. med. Dymitr Żaworonkow, chirurg

Lekarz bardzo sympatyczny i zaangażowany. Szybka i skuteczna diagnoza, zabieg praktycznie bezbolesny 

dr n. med. Adrian Smędowski, okulista

Konsultacja przebiegła w bardzo miłej atmosferze. Pan doktor uprzejmie i bez pośpiechu udzielił mi wskazówek oraz odpowiedzi na moje pytania. Zasugerował dalsze postępowanie.

Wojciech Latos, gastrolog

Wspaniały lekarz, dokładnie wszystko tłumaczy, zna się na rzeczy, potrafi słuchać i nie spieszy się. Zawsze pełna poczekalnia pacjentów tylko potwierdza moją opinię. Polecam Pana doktora, bardzo mi pomógł.