Ruszyły zapisy na XXIV Wojewódzkie Prezentacje Artystyczne

2023-02-07

Z początkiem lutego wystartował nabór do XXIV edycji Wojewódzkich Prezentacji Artystycznych. To przegląd organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Gliwicach, podczas którego młodzi wokaliści i tancerze mogą zaprezentować swój talent przed szerszą publicznością – solo lub w zespole. Zgłoszenia będą przyjmowane do 1 marca. Warto się pospieszyć – liczba miejsc jest ograniczona, a chętnych nie brakuje – informuje Urząd Miejski.
Rywalizacja w ramach XXIV Wojewódzkich Prezentacji Artystycznych zostanie podzielona na dwie części:
- Dzień Muzyki, 23–24 marca (czwartek i piątek), Scena Bojków Centrum Kultury Victoria (ul. Parkowa 5) – dzień I: konkurs solistów, dzień II: konkurs zespołów;
- Dzień Tańca, 4 kwietnia (wtorek), Centrum Sportowo–Kulturalne „Łabędź” (ul. Partyzantów 25).
Do udziału w prezentacjach podczas Dnia Muzyki zakwalifikowanych zostanie pierwsze 130 zgłoszeń (30 zespołów i 100 solistów). Przegląd przeprowadzony będzie w trzech kategoriach wiekowych: 5–8, 9–12 oraz 13–19 lat.
Do prezentacji podczas Dnia Tańca przyjętych zostanie 50 pierwszych zgłoszeń, a rywalizacja odbywać się będzie w czterech kategoriach wiekowych: 5–7, 8–11, 12–15 oraz 16–25 lat.
Podczas eliminacji jury oceniać będzie m.in. dobór repertuaru do wieku wykonawcy, jego dykcję, czystość wykonania, ruch sceniczny oraz strój. Najlepsi zaprezentują się szerszej publiczności podczas finałowego koncertu galowego, który zaplanowano na 28 kwietnia w Teatrze Miejskim w Gliwicach.
Szczegółowe informacje oraz regulamin uczestnictwa w XXIV Wojewódzkich Prezentacjach Artystycznych dostępne są na stronie internetowej partnera konkursu, Centrum Kultury Victoria.

Fot. Urząd Miejski

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

lek. dent. Patrycja Wojtasińska-Chebel, ortodonta, stomatolog

Rewelacyjny przyjazny pacjentowi i kompetentny lekarz. Ja i przede wszystkim syn jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowych efektów leczenia.

dr n. med. Agnieszka Kolaszko, kardiolog

Polecam Panią doktor. Bardzo miła, rzeczowa, empatyczna . Wizyta była szczegółowa, w miłej atmosferze. 

dr n. med. Dymitr Żaworonkow, chirurg

Lekarz bardzo sympatyczny i zaangażowany. Szybka i skuteczna diagnoza, zabieg praktycznie bezbolesny 

dr n. med. Adrian Smędowski, okulista

Konsultacja przebiegła w bardzo miłej atmosferze. Pan doktor uprzejmie i bez pośpiechu udzielił mi wskazówek oraz odpowiedzi na moje pytania. Zasugerował dalsze postępowanie.

Wojciech Latos, gastrolog

Wspaniały lekarz, dokładnie wszystko tłumaczy, zna się na rzeczy, potrafi słuchać i nie spieszy się. Zawsze pełna poczekalnia pacjentów tylko potwierdza moją opinię. Polecam Pana doktora, bardzo mi pomógł.