Ruszyły zapisy na Metropolitalny Climathon 2022

2022-09-06

Jak ograniczyć odpady i w jaki sposób wykorzystać te, które już powstały? Jeśli masz pomysł na ciekawe rozwiązanie, zgłoś się do III edycji Metropolitalnego Climathonu 2022 i zmierz się z ponad 100 miastami na świecie w 24-godzinnym wyścigu pomysłów na jak najlepsze rozwiązania w kwestii gospodarowania odpadami. Ruszyła rejestracja! - informuje Urząd Miejski.

Metropolitalny Climathon 2022 odbędzie się w Centrum Nowych Technologii w Gliwicach. Dwudniowe wydarzenie planowane jest na 27 i 28 października.
Projekt adresowany jest do studentów studiów I i II stopnia, studiów podyplomowych oraz doktoranckich uczelni wyższych działających w Polsce.
W ramach wydarzenia uczestnicy wezmą udział w 24-godzinnej rywalizacji, w trakcie której wspólnie z zaproszonymi ekspertami stworzą propozycje rozwiązań służących ochronie klimatu. Wygrać może każde interesujące i nowoczesne rozwiązanie będące odpowiedzią na światowe wyzwania klimatyczne. W tym roku uczestnicy skupią się na pomysłach dotyczących recyklingu i gospodarki obiegu zamkniętego.
Na autorów najciekawszych pomysłów czekać będą atrakcyjne nagrody pieniężne:
• I miejsce – 10 000 zł
• II miejsce – 5 000 zł
• III miejsce – 3 000 zł
Oprócz nich zwycięzcy otrzymają także inne upominki od organizatorów i partnerów wydarzenia.
Aby wziąć udział w Climathonie, nie trzeba posiadać specjalistycznej wiedzy. Wystarczy otwarty umysł, pomysł i zapał do tworzenia nieszablonowych rozwiązań. Ponadto w trakcie wydarzenia uczestnicy będą mogli liczyć na pomoc organizatorów, mentorów i ekspertów.
Formularze rejestracyjne dostępne są na stronie www.climathon.pl. Po wypełnieniu zgłoszenia należy poczekać na informację zwrotną, która powinna pojawić się do 25 października. Rejestracja już się rozpoczęła i potrwa do 23 października.
Organizatorami Metropolitalnego Climathonu 2022, objętego patronatem Prezydenta Gliwic, są Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia i Fundacja Fortis pro Nobis pod auspicjami EIT Climate-KIC.

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1
Zdjęcie reklamy numer 2

Polecam lekarza

lek. dent. Patrycja Wojtasińska-Chebel, ortodonta, stomatolog

Rewelacyjny przyjazny pacjentowi i kompetentny lekarz. Ja i przede wszystkim syn jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowych efektów leczenia.

dr n. med. Agnieszka Kolaszko, kardiolog

Polecam Panią doktor. Bardzo miła, rzeczowa, empatyczna . Wizyta była szczegółowa, w miłej atmosferze. 

dr n. med. Dymitr Żaworonkow, chirurg

Lekarz bardzo sympatyczny i zaangażowany. Szybka i skuteczna diagnoza, zabieg praktycznie bezbolesny 

dr n. med. Adrian Smędowski, okulista

Konsultacja przebiegła w bardzo miłej atmosferze. Pan doktor uprzejmie i bez pośpiechu udzielił mi wskazówek oraz odpowiedzi na moje pytania. Zasugerował dalsze postępowanie.

Wojciech Latos, gastrolog

Wspaniały lekarz, dokładnie wszystko tłumaczy, zna się na rzeczy, potrafi słuchać i nie spieszy się. Zawsze pełna poczekalnia pacjentów tylko potwierdza moją opinię. Polecam Pana doktora, bardzo mi pomógł.