Rolkarze opanują gliwickie ulice

2022-09-07

Kilkuset rolkarzy, około 12 km trasy i niemal 2h nocnej jazdy. Po 3-letniej przerwie do Gliwic wraca wyjątkowe wydarzenie dla fanów trzech i czterech kółek. ISOVER Nightskating Gliwice – czyli nocny przejazd ulicami miasta wystartuje w czwartek 29 września – informuje Urząd Miejski.

Przejazd rozpocznie się o godz. 20.00. Wcześniej rolkarze spotkają się na placu Krakowskim, gdzie odbiorą wodę oraz odblaskowe opaski. 

W ramach wydarzenia uczestnicy przejadą wspólnie ulicami: Łużycką, Księdza Marcina Strzody, Prymasa Stefana Wyszyńskiego, Powstańców Warszawy, Jasnogórską,  Jana Siemińskiego, Jana III Sobieskiego, Tadeusza Kościuszki, Nowy Świat, Pszczyńską, Bojkowską, Południową Obwodnicą Gliwic i Okrężną. Następnie na parkingu ISOVER odbędzie się około 30-minutowa przerwa, po której rolkarze ruszą w dalszą drogę ulicami: Okrężną, Macieja Płażyńskiego, Pszczyńską, Panewnicką, Kujawską, przejadą rondem Akademickim i ulicą Łużycką, by około godz. 22.00 zakończyć przejazd na placu Krakowskim. 

O bezpieczeństwo uczestników wydarzenia zadbają organizatorzy i funkcjonariusze policji. W trakcie przejazdu kolumnę rolkarzy eskortować będą policyjne radiowozy oraz pojazdy organizatora. W związku z organizacją wydarzenia chwilowo zablokowane dla ruchu zostaną także skrzyżowania na trasie imprezy.

Organizatorem wydarzenia objętego patronatem Prezydenta Gliwic jest Stowarzyszenie Kulturalno-Sportowe „Green” z Katowic.

Udział w ISOVER Nightskating Gliwice jest bezpłatny. Aby wystartować, wystarczy pojawić się w miejscu zbiórki z własnymi rolkami. Dzieci zobowiązane są dodatkowo do posiadania kasku i ochraniaczy. Mogą wystartować wyłącznie pod opieką opiekuna. 

Szczegółowe informacje na temat imprezy będą udostępniane na stronie organizatora: https://www.facebook.com/nightskating.polska.

Zdjęcie reklamy numer 0

Polecam lekarza

lek. dent. Patrycja Wojtasińska-Chebel, ortodonta, stomatolog

Rewelacyjny przyjazny pacjentowi i kompetentny lekarz. Ja i przede wszystkim syn jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowych efektów leczenia.

dr n. med. Agnieszka Kolaszko, kardiolog

Polecam Panią doktor. Bardzo miła, rzeczowa, empatyczna . Wizyta była szczegółowa, w miłej atmosferze. 

dr n. med. Dymitr Żaworonkow, chirurg

Lekarz bardzo sympatyczny i zaangażowany. Szybka i skuteczna diagnoza, zabieg praktycznie bezbolesny 

dr n. med. Adrian Smędowski, okulista

Konsultacja przebiegła w bardzo miłej atmosferze. Pan doktor uprzejmie i bez pośpiechu udzielił mi wskazówek oraz odpowiedzi na moje pytania. Zasugerował dalsze postępowanie.

Wojciech Latos, gastrolog

Wspaniały lekarz, dokładnie wszystko tłumaczy, zna się na rzeczy, potrafi słuchać i nie spieszy się. Zawsze pełna poczekalnia pacjentów tylko potwierdza moją opinię. Polecam Pana doktora, bardzo mi pomógł.