Przyszły mistrz świata w boksie

2021-06-08

Mimo młodego wieku jest zdeterminowany i wie czego chce. Pragnie osiągnąć sukces i stać się legendą. Wygrał Mistrzostwa Młodzików w Boksie, a mimo to nie zwalnia tempa. Oskar Hibner to 15-letni mieszkaniec Gliwic, którego od 3 lat największą pasją jest boks. 

Wszystko zaczęło się od nauki jazdy na snowboardzie, podczas którego rodzice Oskara odkryli jego wyjątkowe zdolności ruchowe i postanowili zapisać go na treningi piłki nożnej. 

Mimo młodego wieku, chłopak zrozumiał, że chciałby zajmować się dyscypliną sportu,  w której będzie indywidualistą i będzie mógł ponosić odpowiedzialność tylko za swoją pracę.  Wtedy zaczęła się jego przygoda z klubem GUKS CARBO GLIWICE, w którym trener Aliszer Pieczonkin szybko zauważył jego potencjał. Dzięki temu miejscu mógł stawiać swoje pierwsze kroki w boksie pod okiem profesjonalistów i osiągnąć pierwsze sukcesy.  

Mimo że Oskar na co dzień mieszka w Gliwicach, obecnie jest pod okiem trenera Leszka Tokarza w klubie SPARTAN KNURÓW, którego prezesem jest Sławomir Tokarz. Ciężka praca i odpowiednie przygotowanie przynoszą coraz lepsze efekty. Oskar należy także do Kadry Narodowej i przygotowuje się do Mistrzostw Polski w Boksie w kategorii 50/52 kg jako kadet.  Jego największe marzenie to wzięcie udziału w Igrzyskach Olimpijskich i dumne reprezentowanie Polski. 

We wszystkich poczynaniach wspiera go rodzina, a to dla sportowca jest niezwykle istotne. 

Jego zaangażowanie pokazuje, jak boks, mimo stereotypów, kształtuje charakter, uczy zasad, determinacji, wytrzymałości oraz panowania nad własnych ciałem i umysłem. 

Niestety, boks zawodowy w Polsce zaczyna zanikać. Dawniej polscy bokserzy należeli do najlepszych na świecie. Teraz o takiej sytuacji można tylko pomarzyć. Dzięki takim młodym pięściarzom jak Oskar, którzy są zdeterminowani i ciężko pracują na swój sukces, pojawia się nadzieja, że nastąpi powrót złotych lat boksu w Polsce. 

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

lek. dent. Patrycja Wojtasińska-Chebel, ortodonta, stomatolog

Rewelacyjny przyjazny pacjentowi i kompetentny lekarz. Ja i przede wszystkim syn jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowych efektów leczenia.

dr n. med. Agnieszka Kolaszko, kardiolog

Polecam Panią doktor. Bardzo miła, rzeczowa, empatyczna . Wizyta była szczegółowa, w miłej atmosferze. 

dr n. med. Dymitr Żaworonkow, chirurg

Lekarz bardzo sympatyczny i zaangażowany. Szybka i skuteczna diagnoza, zabieg praktycznie bezbolesny 

dr n. med. Adrian Smędowski, okulista

Konsultacja przebiegła w bardzo miłej atmosferze. Pan doktor uprzejmie i bez pośpiechu udzielił mi wskazówek oraz odpowiedzi na moje pytania. Zasugerował dalsze postępowanie.

Wojciech Latos, gastrolog

Wspaniały lekarz, dokładnie wszystko tłumaczy, zna się na rzeczy, potrafi słuchać i nie spieszy się. Zawsze pełna poczekalnia pacjentów tylko potwierdza moją opinię. Polecam Pana doktora, bardzo mi pomógł.