Poza spojrzeniem. Ikony w Muzeum

2023-11-17

Muzeum w Gliwicach zaprasza na wystawę czasową „Poza spojrzeniem. Ikony ze zbiorów Muzeum w Gliwicach”. Od 17 listopada na Zamku Piastowskim będzie można podziwiać kolekcję ikon prawosławnych – informuje Urząd Miejski.

Ekspozycja prezentuje znajdujące się w zbiorach Muzeum w Gliwicach ikony prawosławne, datowane na przełom XIX i XX w., tworzone w najpopularniejszych wówczas ośrodkach ikonopisania. Zwracając uwagę na to, co „poza spojrzeniem”, wystawa przybliża najistotniejsze typy ikonograficzne i uniwersalne treści teologiczne. Przede wszystkim jednak pozwala spojrzeć na ikony od strony technicznej, podkreślonej przez proces konserwacji, któremu obiekty poddano – w większości przypadków – po raz pierwszy.

Wystawa będzie dostępna do 31 marca 2024 r. 

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

lek. dent. Patrycja Wojtasińska-Chebel, ortodonta, stomatolog

Rewelacyjny przyjazny pacjentowi i kompetentny lekarz. Ja i przede wszystkim syn jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowych efektów leczenia.

dr n. med. Agnieszka Kolaszko, kardiolog

Polecam Panią doktor. Bardzo miła, rzeczowa, empatyczna . Wizyta była szczegółowa, w miłej atmosferze. 

dr n. med. Dymitr Żaworonkow, chirurg

Lekarz bardzo sympatyczny i zaangażowany. Szybka i skuteczna diagnoza, zabieg praktycznie bezbolesny 

dr n. med. Adrian Smędowski, okulista

Konsultacja przebiegła w bardzo miłej atmosferze. Pan doktor uprzejmie i bez pośpiechu udzielił mi wskazówek oraz odpowiedzi na moje pytania. Zasugerował dalsze postępowanie.

Wojciech Latos, gastrolog

Wspaniały lekarz, dokładnie wszystko tłumaczy, zna się na rzeczy, potrafi słuchać i nie spieszy się. Zawsze pełna poczekalnia pacjentów tylko potwierdza moją opinię. Polecam Pana doktora, bardzo mi pomógł.