Potrącenie na oznakowanym przejściu

2020-10-19

Do potrącenia pieszego przechodzącego przez oznakowane przejście w cyklu światła zielonego doszło 13 X na ul. Świętojańskiej. Uderzył w niego samochód osobowy marki Audi, prowadzony przez 28-latka, któremu zatrzymano już sądownie prawo jazdy. Pieszy w stanie bardzo ciężkim, z wieloma obrażeniami, trafił do szpitala - informuje gliwicka Policja

Około godz.  20.30 służby otrzymały zgłoszenie o wypadku w rejonie skrzyżowania ulic Świętojańskiej i Warszawskiej. Natychmiast na miejsce skierowano pogotowie ratunkowe i policję. Jak wstępnie ustalono, kierujący audi, na skrzyżowaniu, podczas wykonywania manewru skrętu w lewo w cyklu światła zielonego, potrącił idącego prawidłowo przejściem dla pieszych, również w cyklu światła zielonego, 65-letniego gliwiczanina, który na skutek zderzenia doznał obrażeń wielonarządowych i został przetransportowany do szpitala. Kierowca, jak się okazało, nie posiadał uprawnień – zostały mu cofnięte przez sąd. O dalszych losach 28-latka zdecydują prokurator i sąd. 

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

lek. dent. Patrycja Wojtasińska-Chebel, ortodonta, stomatolog

Rewelacyjny przyjazny pacjentowi i kompetentny lekarz. Ja i przede wszystkim syn jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowych efektów leczenia.

dr n. med. Agnieszka Kolaszko, kardiolog

Polecam Panią doktor. Bardzo miła, rzeczowa, empatyczna . Wizyta była szczegółowa, w miłej atmosferze. 

dr n. med. Dymitr Żaworonkow, chirurg

Lekarz bardzo sympatyczny i zaangażowany. Szybka i skuteczna diagnoza, zabieg praktycznie bezbolesny 

dr n. med. Adrian Smędowski, okulista

Konsultacja przebiegła w bardzo miłej atmosferze. Pan doktor uprzejmie i bez pośpiechu udzielił mi wskazówek oraz odpowiedzi na moje pytania. Zasugerował dalsze postępowanie.

Wojciech Latos, gastrolog

Wspaniały lekarz, dokładnie wszystko tłumaczy, zna się na rzeczy, potrafi słuchać i nie spieszy się. Zawsze pełna poczekalnia pacjentów tylko potwierdza moją opinię. Polecam Pana doktora, bardzo mi pomógł.