Porozmawiamy o tożsamości płciowej młodzieży

2024-02-01

„Czy tam w lustrze to naprawdę ja…? Rozmowy wokół budowania tożsamości płciowej u młodzieży” – to temat marcowej konferencji organizowanej przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Gliwicach. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Obowiązują zapisy! – informuje Urząd Miejski.

Konferencja odbędzie się w środę 20 marca w godz. 10.00–14.00 w auli Górnośląskiego Centrum Edukacyjnego im. Marii Skłodowskiej-Curie przy ul. Okrzei 20 w Gliwicach. 

W programie:

  • godz. 9.45–10.20 – rejestracja uczestników konferencji,
  • godz. 10.20 – otwarcie konferencji przez dyrektor poradni – mgr Agnieszkę Wilczyńską,
  • godz. 10.25–11.10 – „Sex czyli płeć. Podstawy wiedzy z zakresu rozwoju psychoseksualnego człowieka” – wykład mgr Moniki Łuczak – psychologa i seksuologa,
  • godz. 11.10–11.55 – „Rola psychiatry w pracy z pacjentem z dysforią płciową” – wykład lek. med. Małgorzaty Mróz-Idasiak – specjalisty psychiatry,
  • godz. 11.55–12.20 – przerwa na kawę,
  • godz. 12.20–13.05 – „O odkrywaniu siebie, wyjściu z szafy i drodze do akceptacji” – spotkanie z Katarzyną i Eden Gajdą – rodzicem i osobą niebinarną,
  • godz. 13.05–13.50 – „Pozwól się poznać, opowiedz o sobie – refleksje z terapii” – wykład mgr Jolanty Sajkowskiej – psychologa i psychoterapeuty,
  • godz. 13.50–14.00 – podsumowanie konferencji.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, jednak liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy prowadzone są w sekretariacie Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Gliwicach pod nr. tel. 32/231-05-69.

Ilustracja: Freepik / Urząd Miejski

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

lek. dent. Patrycja Wojtasińska-Chebel, ortodonta, stomatolog

Rewelacyjny przyjazny pacjentowi i kompetentny lekarz. Ja i przede wszystkim syn jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowych efektów leczenia.

dr n. med. Agnieszka Kolaszko, kardiolog

Polecam Panią doktor. Bardzo miła, rzeczowa, empatyczna . Wizyta była szczegółowa, w miłej atmosferze. 

dr n. med. Dymitr Żaworonkow, chirurg

Lekarz bardzo sympatyczny i zaangażowany. Szybka i skuteczna diagnoza, zabieg praktycznie bezbolesny 

dr n. med. Adrian Smędowski, okulista

Konsultacja przebiegła w bardzo miłej atmosferze. Pan doktor uprzejmie i bez pośpiechu udzielił mi wskazówek oraz odpowiedzi na moje pytania. Zasugerował dalsze postępowanie.

Wojciech Latos, gastrolog

Wspaniały lekarz, dokładnie wszystko tłumaczy, zna się na rzeczy, potrafi słuchać i nie spieszy się. Zawsze pełna poczekalnia pacjentów tylko potwierdza moją opinię. Polecam Pana doktora, bardzo mi pomógł.