Popatrzył na tor jazdy i już wiedział…

2021-06-28

Po godzinie 14.00 w miniony wtorek 22 czerwca na ul. Oświęcimskiej w Łabędach 29-letni gliwiczanin spostrzegł jadący zygzakiem i odbijający się od krawężników samochód. Dzielny człowiek wiedział, że musi zrobić wszystko, by uniemożliwić dalszą jazdę pijanemu kierowcy skody octavii – informuje Policja.

Powiadomiony o zdarzeniu patrol policji z IV komisariatu przybył na miejsce zatrzymania obywatelskiego i zastał bohaterskiego kierowcę, który, wraz ze swoimi pasażerami, zatrzymał i zabrał kluczyki podróżującym skodą czterem mężczyznom.

Gliwiczanin, widząc odbijający się od krawężników, jadący przed nim samochód, wykonał manewr zablokowania drogi. Gdy otworzył drzwi skody, uderzył go odór alkoholu. Nie zastanawiając się, mężczyzna wyszarpnął kluczyki ze stacyjki i uniemożliwił ucieczkę zatrzymanej ekipie.

Policjanci przejęli ujętych i rozpoczęli badania. Okazało się, że 52-letni kierowca miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu, a jego trzej kompani niewiele mniej. Jeden z nich, 35-latek, okazał się też być poszukiwanym do odbycia kary 8 miesięcy pozbawienia wolności.

Zdjęcie reklamy numer 0

Polecam lekarza

lek. dent. Patrycja Wojtasińska-Chebel, ortodonta, stomatolog

Rewelacyjny przyjazny pacjentowi i kompetentny lekarz. Ja i przede wszystkim syn jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowych efektów leczenia.

dr n. med. Agnieszka Kolaszko, kardiolog

Polecam Panią doktor. Bardzo miła, rzeczowa, empatyczna . Wizyta była szczegółowa, w miłej atmosferze. 

dr n. med. Dymitr Żaworonkow, chirurg

Lekarz bardzo sympatyczny i zaangażowany. Szybka i skuteczna diagnoza, zabieg praktycznie bezbolesny 

dr n. med. Adrian Smędowski, okulista

Konsultacja przebiegła w bardzo miłej atmosferze. Pan doktor uprzejmie i bez pośpiechu udzielił mi wskazówek oraz odpowiedzi na moje pytania. Zasugerował dalsze postępowanie.

Wojciech Latos, gastrolog

Wspaniały lekarz, dokładnie wszystko tłumaczy, zna się na rzeczy, potrafi słuchać i nie spieszy się. Zawsze pełna poczekalnia pacjentów tylko potwierdza moją opinię. Polecam Pana doktora, bardzo mi pomógł.