Podwójne srebro szermierzy Piasta Gliwice na Mistrzostwach Polski Juniorów

2023-02-06

Dwa srebrne medale wywalczyli reprezentanci i reprezentantki Piasta Gliwice podczas Mistrzostw Polski Juniorów. Najważniejsze w roku zawody szermiercze w tej kategorii wiekowej odbyły się w weekend 28–29 stycznia w Mielcu. Rywalizowało w nich łącznie 80 czołowych szpadzistek i 74 szpadzistów z całej Polski. Na drugim stopniu podium stanęły dwie drużyny Piasta – żeńska i męska - informuje Urząd Miejski.
Pierwszego dnia mistrzostw (w sobotę 28 stycznia) rozegrano turniej indywidulany. Do finałowej ósemki z Piasta Gliwice zakwalifikowało się dwoje wychowanków trenera Wojciecha Kozioła – Wiktoria Jędrzejec i Paweł Klytta, którzy zajęli odpowiednio ósme i szóste miejsce.
W drugim dniu zawodów (w niedzielę 29 stycznia) odbył się turniej drużynowy. Zarówno w męskim, jak i żeńskim wystartowało po 16 zespołów.
Żeńska drużyna Piast I Gliwice prowadzona przez Piotra Markiewicza w składzie: Wiktoria Jędrzejec, Emilia Korkus, Magda Ratyna i Anna Wieczorek zajęła drugie miejsce, przegrywając w finale z pierwszym zespołem RMKS Rybnik 45:43. Drużyna Piast II Gliwice w składzie: Pola Drobczyk, Kamila Gusta, Oliwia Janeczek i Paulina Ostrowska zakończyła zawody na ósmym miejscu.
Męski zespół Piast I Gliwice w składzie: Paweł Klytta, Błażej Kurowski, Wojciech Rzyczniak i Mikołaj Wesołowski również stanął na drugim stopniu podium. W finale gliwiczan pokonali zawodnicy Kmicica Częstochowa 45:44. Natomiast drużyna Piast II w składzie: Franciszek Drobczyk, Seweryn Gusta, Kamil Olejniczak, Czcibor Partyka zakończyła turniej na jedenastym miejscu.

Fot. Urząd Miejski

Zdjęcie reklamy numer 0

Polecam lekarza

lek. dent. Patrycja Wojtasińska-Chebel, ortodonta, stomatolog

Rewelacyjny przyjazny pacjentowi i kompetentny lekarz. Ja i przede wszystkim syn jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowych efektów leczenia.

dr n. med. Agnieszka Kolaszko, kardiolog

Polecam Panią doktor. Bardzo miła, rzeczowa, empatyczna . Wizyta była szczegółowa, w miłej atmosferze. 

dr n. med. Dymitr Żaworonkow, chirurg

Lekarz bardzo sympatyczny i zaangażowany. Szybka i skuteczna diagnoza, zabieg praktycznie bezbolesny 

dr n. med. Adrian Smędowski, okulista

Konsultacja przebiegła w bardzo miłej atmosferze. Pan doktor uprzejmie i bez pośpiechu udzielił mi wskazówek oraz odpowiedzi na moje pytania. Zasugerował dalsze postępowanie.

Wojciech Latos, gastrolog

Wspaniały lekarz, dokładnie wszystko tłumaczy, zna się na rzeczy, potrafi słuchać i nie spieszy się. Zawsze pełna poczekalnia pacjentów tylko potwierdza moją opinię. Polecam Pana doktora, bardzo mi pomógł.