Piknik rodzinny na łące igrowej

2023-05-25

Piknik z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego to doskonała okazja, by spędzić czas na świeżym powietrzu, a przy okazji uczcić 33. rocznicę pierwszych wyborów samorządowych. Miasto Gliwice zaprasza do wspólnego świętowania 28 maja. Na uczestników czekają rozmaite atrakcje, m.in. warsztaty plastyczne i interaktywny rodzinny quiz! – zachęca Urząd Miejski.

27 maja obchodzimy Dzień Samorządu Terytorialnego. To właśnie tego dnia w 1990 r. odbyły się pierwsze po II wojnie światowej w pełni wolne wybory samorządowe. W Gliwicach zaplanowano z tej okazji rodzinny piknik, który odbędzie się na łące igrowej przy parku Chrobrego 28 maja (niedziela) w godzinach 13.00–18.00.

Nie zabraknie atrakcji dla całych rodzin. Przewidziano m.in. warsztaty plastyczne, podczas których będzie można przygotować witraż przedstawiający Gliwice, ozdobić drewnianą mapę Polski, wykonać herb miasta z playmais czy stworzyć gliwicką przypinkę. Będzie można także potańczyć, np. belgijkę – planowane są zajęcia z instruktorami tańca. Na miłośników aktywności w terenie będą czekać zajęcia survivalowe „Przetrwaj w gliwickiej dżungli” (początek o godz. 16.00 na łące igrowej), a także gra „Tajemnicza mapa gliwickiego skarbu”, podczas której uczestnicy otrzymają mapę z zaznaczonymi punktami, które trzeba będzie odnaleźć na terenie parku Chrobrego.

Atrakcją pikniku będzie również interaktywny quiz wiedzy o Gliwicach i samorządzie terytorialnym, w którym udział mogą wziąć całe rodziny lub grupy znajomych. Ważne, by w skład każdej ekipy, która powinna liczyć od 2 do 6 osób, wchodziła co najmniej jedna osoba dorosła i jedna poniżej 18. roku życia. Zasady są proste – każda drużyna zostanie wyposażona w tablet, za pomocą którego pozna pytania i udzieli odpowiedzi. Bieżące wyniki rywalizacji będą prezentowane na dużym ekranie. Czas trwania quizu to ok. 45 minut. Przeprowadzone zostaną dwie tury – o 14.00 i 16.00. Jak się zapisać? Za pośrednictwem strony internetowej gryrodzinne.gliwice.eu lub na miejscu w dniu imprezy, jednak liczba miejsc jest ograniczona. Na trzy najlepsze zespoły w każdej z dwóch tur czekać będą nagrody!

Zapowiada się ciekawa impreza – warto w ten sposób zaplanować najbliższą niedzielę.

Zdjęcie reklamy numer 0

Polecam lekarza

lek. dent. Patrycja Wojtasińska-Chebel, ortodonta, stomatolog

Rewelacyjny przyjazny pacjentowi i kompetentny lekarz. Ja i przede wszystkim syn jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowych efektów leczenia.

dr n. med. Agnieszka Kolaszko, kardiolog

Polecam Panią doktor. Bardzo miła, rzeczowa, empatyczna . Wizyta była szczegółowa, w miłej atmosferze. 

dr n. med. Dymitr Żaworonkow, chirurg

Lekarz bardzo sympatyczny i zaangażowany. Szybka i skuteczna diagnoza, zabieg praktycznie bezbolesny 

dr n. med. Adrian Smędowski, okulista

Konsultacja przebiegła w bardzo miłej atmosferze. Pan doktor uprzejmie i bez pośpiechu udzielił mi wskazówek oraz odpowiedzi na moje pytania. Zasugerował dalsze postępowanie.

Wojciech Latos, gastrolog

Wspaniały lekarz, dokładnie wszystko tłumaczy, zna się na rzeczy, potrafi słuchać i nie spieszy się. Zawsze pełna poczekalnia pacjentów tylko potwierdza moją opinię. Polecam Pana doktora, bardzo mi pomógł.