Oszustwo komputerowo-bankowe

2020-12-16

W knurowskim komisariacie zgłoszono oszustwo komputerowo-bankowe związane z rzekomą inwestycją i gwarantowanym wysokim zyskiem. Przestępcy, podający się za przedstawicieli firmy Global Maxis, nakłonili pokrzywdzoną do zainstalowania na komputerze i telefonie złośliwych aplikacji – tym samym przejęli władanie kontami bankowymi, okradli konto i zaciągnęli kredyt - informujegliwicka Policja.

Knurowscy policjanci wszczęli dochodzenie w sprawie kradzieży z konta bankowego oszczędności tam przechowywanych oraz zaciągnięcia kredytu na szkodę zgłaszającej. Zamiast spodziewanych zysków z inwestycji 100-dolarowej 30-letnia knurowianka spostrzegła na swoim koncie brak pieniędzy i zaciągnięty na jej szkodę kredyt – straciła kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Z relacji poszkodowanej wynika, że w rozmowie telefonicznej oszust nakłonił ofiarę do zainstalowania na komputerze i telefonie aplikacji, które miały być elementem usługi brokerskiej. Jak się okazało, sprawcy przejęli dostęp do bankowości elektronicznej poszkodowanej i zaczęli dokonywać nieautoryzowanych transakcji. Pokrzywdzona, zorientowawszy się, interweniowała bezpośrednio w banku i tylko dzięki szybkiej reakcji urzędników przerwano kolejne transakcje. 

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

lek. dent. Patrycja Wojtasińska-Chebel, ortodonta, stomatolog

Rewelacyjny przyjazny pacjentowi i kompetentny lekarz. Ja i przede wszystkim syn jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowych efektów leczenia.

dr n. med. Agnieszka Kolaszko, kardiolog

Polecam Panią doktor. Bardzo miła, rzeczowa, empatyczna . Wizyta była szczegółowa, w miłej atmosferze. 

dr n. med. Dymitr Żaworonkow, chirurg

Lekarz bardzo sympatyczny i zaangażowany. Szybka i skuteczna diagnoza, zabieg praktycznie bezbolesny 

dr n. med. Adrian Smędowski, okulista

Konsultacja przebiegła w bardzo miłej atmosferze. Pan doktor uprzejmie i bez pośpiechu udzielił mi wskazówek oraz odpowiedzi na moje pytania. Zasugerował dalsze postępowanie.

Wojciech Latos, gastrolog

Wspaniały lekarz, dokładnie wszystko tłumaczy, zna się na rzeczy, potrafi słuchać i nie spieszy się. Zawsze pełna poczekalnia pacjentów tylko potwierdza moją opinię. Polecam Pana doktora, bardzo mi pomógł.