Opowiedział o sobie zbyt wiele

2021-01-10

Na wniosek Policji i prokuratora Sąd Rejonowy w Gliwicach tymczasowo aresztował 33-letniego gliwiczanina. Mężczyzna regularnie okradał i zastraszał wcześniej poznanego w szpitalu kolegę. Po opuszczeniu lecznicy zaczął nachodzić znajomego w domu, straszyć pobiciem i wymuszać pieniądze. Na końcu wyłamał drzwi do mieszkania. Gehenna pokrzywdzonego zakończyła się po powiadomieniu organów ścigania - informuje gliwicka Policja.
Pod koniec grudnia policjanci z II komisariatu dowiedzieli się, że 30-letni mieszkaniec Gliwic ma problem z poznanym w szpitalu współpacjentem. Mężczyzna po wyjściu z lecznicy zaczął go nachodzić. Podczas niechcianych i niezapowiedzianych wizyt, zastraszając i grożąc pobiciem, ukradł pokrzywdzonemu 250 zł, zapowiadając kolejne najścia. Sprawca wiedział o swojej ofierze dużo - gdzie i jak mieszka, co posiada. Pokrzywdzony natomiast znał tylko jego imię i nazwisko, bardzo popularne w naszym kraju.
Kryminalni z „dwójki” rozpoczęli typowania sprawcy, a okazja do zatrzymania go pojawiła się dość szybko. Kilka dni temu napastnik ponownie zapukał do drzwi domu pokrzywdzonego. Mężczyzna ukrył się na strychu i zawiadomił Policję, a w tym czasie sprawca wyłamał drzwi i zabrał jego telewizor. Mundurowi rozpoczęli pościg za uciekającym rabusiem. Ten, choć porzucił łup, nie zdołał umknąć policjantom.
Stróże prawa zatrzymali 33-latka, który, jak się okazało, był recydywistą karanym już za kradzieże i rozboje. Sąd na wniosek prokuratora zastosował najsurowszy środek zapobiegawczy - tymczasowy areszt. Mężczyźnie przedstawiono zarzuty rozboju i kradzieży z włamaniem. Za czyny popełniane w warunkach powrotu do przestępstwa grozi mu teraz kilkanaście lat więzienia.

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

lek. dent. Patrycja Wojtasińska-Chebel, ortodonta, stomatolog

Rewelacyjny przyjazny pacjentowi i kompetentny lekarz. Ja i przede wszystkim syn jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowych efektów leczenia.

dr n. med. Agnieszka Kolaszko, kardiolog

Polecam Panią doktor. Bardzo miła, rzeczowa, empatyczna . Wizyta była szczegółowa, w miłej atmosferze. 

dr n. med. Dymitr Żaworonkow, chirurg

Lekarz bardzo sympatyczny i zaangażowany. Szybka i skuteczna diagnoza, zabieg praktycznie bezbolesny 

dr n. med. Adrian Smędowski, okulista

Konsultacja przebiegła w bardzo miłej atmosferze. Pan doktor uprzejmie i bez pośpiechu udzielił mi wskazówek oraz odpowiedzi na moje pytania. Zasugerował dalsze postępowanie.

Wojciech Latos, gastrolog

Wspaniały lekarz, dokładnie wszystko tłumaczy, zna się na rzeczy, potrafi słuchać i nie spieszy się. Zawsze pełna poczekalnia pacjentów tylko potwierdza moją opinię. Polecam Pana doktora, bardzo mi pomógł.