Odliczamy do 31. Finału WOŚP w Gliwicach

2023-01-18

W niedzielę 29 stycznia na gliwickim Rynku zagości 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku będziemy kwestować pod hasłem „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!”. Będą koncerty, pokazy, konkursy, zabawy i wiele innych atrakcji! – informuje Urząd Miejski.

Gliwicki 31. Finał WOŚP rozpocznie się o godz. 13.00. Na odwiedzających Rynek czekać będzie mnóstwo atrakcji. Oprócz konkursów i zabaw, w przerwie między którymi będzie można spróbować słodkości i ciepłych napojów serwowanych przy stoiskach, nadarzy się też okazja do odwiedzenia wioski Wikingów, poznania oferty organizacji pozarządowych czy zrobienia sobie pamiątkowego „selfie” na WOŚP-owej ściance zdjęciowej. Dla tych, którzy chcą nauczyć się czegoś nowego przygotowano pokazy pierwszej pomocy i tresury psów. Coś dla siebie znajdą też fani motoryzacji, na których czekać będą samochody terenowe oraz – po raz pierwszy w naszym mieście – zabytkowe traktory z Górnośląskiego Stowarzyszenia Miłośników Starych Traktorów i Maszyn Rolniczych Silesia Traktor. 

Na gliwickim Rynku nie zabraknie też muzycznych wrażeń. Od godz. 16.00 na dużej scenie zagrają lokalni wykonawcy: Projekt 01 (hip–hop), Shashamane Sound Sytem (reggae) oraz Dominika Kocur z zespołem (rock/pop). Natomiast gwiazdą wieczoru będzie zespół DŻEM.

– Chcemy, jak co roku, aby ten dzień był kolorowym świętem dla wszystkich mieszkańców naszego miasta – mówi szef Sztabu Marek Niewiarowski. – impreza cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, nie tylko mieszkańców Gliwic, ale również powiatu oraz okolicznych miast i wpisała się już na stałe w kalendarz gliwickich imprez. W Finał angażują się młodzi i starsi. Co roku zainteresowanie tą formą wolontariatu jest bardzo duże – dodaje.

Świadczy o tym chociażby liczba gliwickich wolontariuszy. Kilkuset z nich – w tym 200 z samego Sztabu #335 przy Stowarzyszeniu GTW – w dniu finału wyjdzie na ulice naszego miasta, by zbierać do puszek datki. W tym roku pieniądze z kwesty zostaną przeznaczone na zakup specjalistycznego sprzętu medycznego do diagnozowania sepsy, która – jak czytamy na stronie WOŚP – jest przyczyną 20% wszystkich zgonów.

Oprócz zbierania datków do puszek, między koncertami odbędą się także licytacje, podczas których będzie można zostać właścicielem m.in. koszulki i piłki z podpisami zawodników Piasta Gliwice, wygrać jazdę testową samochodami marki BMW i Porsche czy kompletne wyposażenie łazienki od firmy Roca Polska.

Świętowanie na gliwickim Rynku zakończy tradycyjne światełko do nieba, które o godz. 20.00 rozbłyśnie ze sceny w formie pokazu laserowego. Będzie się działo!

Szczegółowe informacje na temat gliwickiego 31. Finału WOŚP, którego głównym partnerem jest Miasto Gliwice publikowane są na stronie organizatora – Stowarzyszenia GTW Gliwice https://gtwgliwice.pl oraz na Facebooku https://fb.me/e/oxQiL4bKq. 

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

lek. dent. Patrycja Wojtasińska-Chebel, ortodonta, stomatolog

Rewelacyjny przyjazny pacjentowi i kompetentny lekarz. Ja i przede wszystkim syn jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowych efektów leczenia.

dr n. med. Agnieszka Kolaszko, kardiolog

Polecam Panią doktor. Bardzo miła, rzeczowa, empatyczna . Wizyta była szczegółowa, w miłej atmosferze. 

dr n. med. Dymitr Żaworonkow, chirurg

Lekarz bardzo sympatyczny i zaangażowany. Szybka i skuteczna diagnoza, zabieg praktycznie bezbolesny 

dr n. med. Adrian Smędowski, okulista

Konsultacja przebiegła w bardzo miłej atmosferze. Pan doktor uprzejmie i bez pośpiechu udzielił mi wskazówek oraz odpowiedzi na moje pytania. Zasugerował dalsze postępowanie.

Wojciech Latos, gastrolog

Wspaniały lekarz, dokładnie wszystko tłumaczy, zna się na rzeczy, potrafi słuchać i nie spieszy się. Zawsze pełna poczekalnia pacjentów tylko potwierdza moją opinię. Polecam Pana doktora, bardzo mi pomógł.