Od dzisiaj e-wizyty w śląskich oddziałach ZUS

2020-10-26

Pierwsze e-wizyty w ZUS ruszyły 19 października w siedmiu oddziałach ZUS: trzech w Warszawie, dwóch w Poznaniu oraz w Krakowie i we Wrocławiu. Od dziś, poniedziałku 26 października na wirtualne wizyty w urzędzie można się umawiać się w oddziałach ZUS w Chorzowie, Rybniku, Sosnowcu i Zabrzu. Ci klienci, którzy do tej pory skorzystali z e-wizyty w ZUS, są bardzo zadowoleni z nowej usługi. Już namawiają znajomych do tej formy kontaktu z ZUS.

W pierwszym tygodniu działania e-wizyt z nowej możliwości kontaktu z ZUS skorzystało 300 osób. Średnio e-wizyta w ZUS trwała 10 minut. Najdłuższa rozmowa zajęła 28 minut. Na dziś umówionych jest już 189 e-wizyt z 200 dostępnych.

Klienci, którzy skorzystali z e-wizyty zwracali uwagę, że usługa jest bardzo prosta, wygodna i pozwala załatwić swoją sprawę w ZUS.

- Jestem emerytką nadal pracującą. Interesowała mnie kwestia złożenia wniosku o przeliczenie emerytury. Wszystko odbyło się płynnie, dowiedziałam się tego, czego chciałam. To bardzo dobra i wygodna forma kontaktu. Chcę z niej korzystać i na pewno polecę ją znajomym - mówi pani Beata z Poznania, jedna z pierwszych klientek, która skorzystała z e-wizyty w ZUS.

- Wszystko było bardzo przejrzyste. Nie było żadnych problemów z umówieniem się na e-wizytę. Co więcej, okazało się, że wizyta może odbyć się w bardzo dogodnym dla mnie terminie. Bardzo podobało mi się, że była możliwość potwierdzenia mojej tożsamości, dzięki czemu pani z ZUS mogła udzielić szczegółowych informacji, a nie tylko takich ogólnych. Nie była to rozmowa o przysłowiowym Kowalskim, tylko o mnie, o mojej sprawie – dodaje pani Jadwiga z Warszawy, która również w pierwszym dniu rozmawiała online z pracownikiem ZUS.

Klienci korzystający z e-wizyty chwalili też jakość techniczną realizowanej usługi.

- Muszę pochwalić, że nie było problemów technicznych, ponieważ przy takiej wideorozmowie zdarza się, że pojawiają się zakłócenia. Tutaj nie było problemu ani z dźwiękiem, ani z obrazem. Wszystko poszło sprawnie – podkreśla pani Jadwiga.

- Od 26 października na e-wizyty można umawiać się w kolejnych oddziałach ZUS - w Chorzowie, Rybniku, Sosnowcu i Zabrzu. Od 29 października e-wizyty w ZUS będą dostępne w oddziałach ZUS w Bielsku-Białej i w Częstochowie oraz następnych 12 w kraju. Od 4 listopada będzie można je umówić w całej Polsce - informuje Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

lek. dent. Patrycja Wojtasińska-Chebel, ortodonta, stomatolog

Rewelacyjny przyjazny pacjentowi i kompetentny lekarz. Ja i przede wszystkim syn jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowych efektów leczenia.

dr n. med. Agnieszka Kolaszko, kardiolog

Polecam Panią doktor. Bardzo miła, rzeczowa, empatyczna . Wizyta była szczegółowa, w miłej atmosferze. 

dr n. med. Dymitr Żaworonkow, chirurg

Lekarz bardzo sympatyczny i zaangażowany. Szybka i skuteczna diagnoza, zabieg praktycznie bezbolesny 

dr n. med. Adrian Smędowski, okulista

Konsultacja przebiegła w bardzo miłej atmosferze. Pan doktor uprzejmie i bez pośpiechu udzielił mi wskazówek oraz odpowiedzi na moje pytania. Zasugerował dalsze postępowanie.

Wojciech Latos, gastrolog

Wspaniały lekarz, dokładnie wszystko tłumaczy, zna się na rzeczy, potrafi słuchać i nie spieszy się. Zawsze pełna poczekalnia pacjentów tylko potwierdza moją opinię. Polecam Pana doktora, bardzo mi pomógł.