Nominacja do Złotej Maski

2023-05-02

Mariusz Galilejczyk (na zdjęciu), odtwórca roli Maxa Majera w spektaklu „Spin Doktor” w reż. G. Krawczyka w Teatrze Miejskim, ma szansę na Złotą Maskę - informuje Urząd Miejski.
Aktor jest związany z Teatrem Miejskim w Gliwicach od początku jego działalności. Galilejczyk wystąpił m.in. w spektaklach „Najmrodzki, czyli dawno temu w Gliwicach” czy „Dziki Wschód”. – To aktor zadziwiający, skupiony, uważny, nieprawdopodobnie wręcz kreatywny, nieustannie trzymający oko i uwagę widza, aktor, który nie odpuszcza, bez którego nie byłoby tego spektaklu, bez którego nasz teatr nie byłby tym, czym jest dzisiaj – mówi Grzegorz Krawczyk, dyrektor Teatru Miejskiego.
„Spin Doktor” Beau Willimona w reżyserii G. Krawczyka to polityczny thriller, którego akcja rozgrywa się na dobę przed finałem kampanii wyborczej. Max, w którego wciela się Mariusz Galilejczyk, jest tytułowym spin doktorem, rzecznikiem kampanii wyborczej kandydata na senatora. Błyskotliwy Max popełnia błąd, który wykorzystują jego przeciwnicy. Wciągający spektakl będzie grany w Teatrze Miejskim (ul. Nowy Świat 55–57) 5 i 6 maja. Bilety w cenie 60 zł są dostępne na stronie teatr.gliwice.pl oraz w kasie.
Złote Maski to najważniejsze nagrody teatralne na Śląsku. Do wyróżnień są nominowane przedstawienia, których premiery miały miejsce w teatrach województwa śląskiego w 2022 r. W ubiegłym roku Teatr Miejski w Gliwicach zdobył dwie Złote Maski – jedna powędrowała do Aleksandry Maj w kategorii „Aktorstwo za rolę kobiecą w spektaklach dramatycznych” za dwie role – Solange w „Pokojówkach” Jeana Geneta w reżyserii Jerzego Jana Połońskiego i Agnes w „Całym życiu” Joanny Oparek. Druga, w kategorii „Nagroda specjalna”, trafiła do Przemysława Pilarskiego za tekst do spektaklu „Dziki Wschód”, który wyreżyserował Jerzy Jan Połoński.


Fot. J. Astaszow /Urząd Miejski

Zdjęcie reklamy numer 0

Polecam lekarza

lek. dent. Patrycja Wojtasińska-Chebel, ortodonta, stomatolog

Rewelacyjny przyjazny pacjentowi i kompetentny lekarz. Ja i przede wszystkim syn jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowych efektów leczenia.

dr n. med. Agnieszka Kolaszko, kardiolog

Polecam Panią doktor. Bardzo miła, rzeczowa, empatyczna . Wizyta była szczegółowa, w miłej atmosferze. 

dr n. med. Dymitr Żaworonkow, chirurg

Lekarz bardzo sympatyczny i zaangażowany. Szybka i skuteczna diagnoza, zabieg praktycznie bezbolesny 

dr n. med. Adrian Smędowski, okulista

Konsultacja przebiegła w bardzo miłej atmosferze. Pan doktor uprzejmie i bez pośpiechu udzielił mi wskazówek oraz odpowiedzi na moje pytania. Zasugerował dalsze postępowanie.

Wojciech Latos, gastrolog

Wspaniały lekarz, dokładnie wszystko tłumaczy, zna się na rzeczy, potrafi słuchać i nie spieszy się. Zawsze pełna poczekalnia pacjentów tylko potwierdza moją opinię. Polecam Pana doktora, bardzo mi pomógł.