Nagrody dla ludzi kultury

2022-09-15

Zróżnicowany świat gliwickiej kultury tworzą m.in. muzycy, pisarze, plastycy, historycy sztuki, animatorzy kultury. Prezydent Miasta Gliwice, jak co roku, nagrodzi osoby, które mają na koncie osiągnięcia artystyczne lub współtworzą życie kulturalne naszego miasta. Zgłoszenia są przyjmowane do 3 października - informuje Urząd Miejski.

Nagrody Prezydenta Miasta Gliwice w dziedzinie kultury są przyznawane w dziedzinach: twórczości artystycznej, upowszechniania kultury i ochrony kultury. Laureatami mogą zostać osoby fizyczne zamieszkałe w Gliwicach lub osoby prawne i inne podmioty, których siedziba mieści się w naszym mieście. Nagrody są przyznawane zarówno za całokształt osiągnięć, jak i zasługi dla gliwickiej kultury w 2021 r. Dodatkowo wyodrębniona została nowa kategoria „młodzi twórcy”, dla osób, które w dniu składania wniosku nie miały ukończonych 30 lat, a mogą już się pochwalić osiągnięciami w działalności twórczej.
Wnioski konkursowe mogą składać instytucje kultury, szkoły o profilu artystycznym, uczelnie, związki twórcze, stowarzyszenia, fundacje i inne podmioty działające w sferze kultury oraz radni Rady Miasta Gliwice. Zgłoszenia są przyjmowane w siedzibie Urzędu Miejskiego w Gliwicach (ul. Zwycięstwa 21). Termin zgłoszeń upływa 3 października 2022 r. Szczegółowych informacji udzielają pracownicy Wydziału Kultury i Sportu pod nr. tel. 32/239-12-84.
W 2021 roku Prezydent Miasta Gliwice przyznał trzy nagrody. Za osiągnięcie w dziedzinie ochrony kultury w 2020 r. została nagrodzona Urszula Biel, filmoznawczyni, historyczka kina i kierowniczka gliwickiego kina studyjnego Amok. Za całokształt działalności na polu ochrony kultury nagrodą została uhonorowana Anna Kwiecień, historyczka sztuki przez wiele lat związana zawodowo z Muzeum w Gliwicach. W dziedzinie upowszechniania kultury nagrodę za całokształt działalności otrzymała Agnieszka Chrzanowska-Małys, plastyczka i animatorka kultury, która prowadzi w Gliwicach Studio ACM.
Regulamin i formularz zgłoszeniowy są dostępna na stronie bip.gliwice.eu w dziale Urząd Miejski -> Kultura i sport -> Nagrody w dziedzinie kultury.

Zdjęcie reklamy numer 0

Polecam lekarza

lek. dent. Patrycja Wojtasińska-Chebel, ortodonta, stomatolog

Rewelacyjny przyjazny pacjentowi i kompetentny lekarz. Ja i przede wszystkim syn jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowych efektów leczenia.

dr n. med. Agnieszka Kolaszko, kardiolog

Polecam Panią doktor. Bardzo miła, rzeczowa, empatyczna . Wizyta była szczegółowa, w miłej atmosferze. 

dr n. med. Dymitr Żaworonkow, chirurg

Lekarz bardzo sympatyczny i zaangażowany. Szybka i skuteczna diagnoza, zabieg praktycznie bezbolesny 

dr n. med. Adrian Smędowski, okulista

Konsultacja przebiegła w bardzo miłej atmosferze. Pan doktor uprzejmie i bez pośpiechu udzielił mi wskazówek oraz odpowiedzi na moje pytania. Zasugerował dalsze postępowanie.

Wojciech Latos, gastrolog

Wspaniały lekarz, dokładnie wszystko tłumaczy, zna się na rzeczy, potrafi słuchać i nie spieszy się. Zawsze pełna poczekalnia pacjentów tylko potwierdza moją opinię. Polecam Pana doktora, bardzo mi pomógł.