Nagroda dla kina Amok

2022-09-20

Państwowy Instytut Sztuki Filmowej w kategorii debiut roku nagrodził Zespół Edukatorów Filmowych. Liderem projektu jest gliwickie kino studyjne Amok – informuje Urząd Miejski.

To już trzecia nagroda PISF-u, która trafiła do gliwickiego kina. Statuetka została przyznana 14 września podczas 47. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Nagrody PISF są szczególnym wyróżnieniem w branży filmowej, doceniającym pracę osób i instytucji niezwiązanych z produkcją filmów. Statuetka jest wyrazem uznania dla szczególnych osiągnięć wspierających rozwój polskiej kinematografii, promujących jej dorobek, ułatwiających społeczeństwu dostęp do polskiej twórczości filmowej. Kino Amok sięgnęło po to wyróżnienie już po raz trzeci – jako najlepsze kino i za edukację filmową. Tym razem doceniono debiutancki projekt ZEF.

Nagrodzony Zespół Edukatorów Filmowych promuje wartościowe kino dla dzieci i młodzieży. Edukatorzy zajmują się wybieraniem najciekawszych filmów dla młodych widzów. Biorą pod lupę obrazy, które wchodzą na ekrany kin lub są wyświetlane na festiwalach. W skład Jury ZEF wchodzą twórcy programów edukacji filmowej, nauczyciele i przedstawiciele kin. Najbardziej interesującym obrazom jest przyznawany znak jakości ZEF. Liderem inicjatywy jest gliwickie kino Amok, a partnerują mu m.in. kino Sokół w Nowym Sączu i kino Mikro w Krakowie.

W gronie laureatów – dr Urszula Biel (druga od prawej), kierowniczka kina studyjnego Amok 

Fot. ZEF / Urząd Miejski

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

lek. dent. Patrycja Wojtasińska-Chebel, ortodonta, stomatolog

Rewelacyjny przyjazny pacjentowi i kompetentny lekarz. Ja i przede wszystkim syn jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowych efektów leczenia.

dr n. med. Agnieszka Kolaszko, kardiolog

Polecam Panią doktor. Bardzo miła, rzeczowa, empatyczna . Wizyta była szczegółowa, w miłej atmosferze. 

dr n. med. Dymitr Żaworonkow, chirurg

Lekarz bardzo sympatyczny i zaangażowany. Szybka i skuteczna diagnoza, zabieg praktycznie bezbolesny 

dr n. med. Adrian Smędowski, okulista

Konsultacja przebiegła w bardzo miłej atmosferze. Pan doktor uprzejmie i bez pośpiechu udzielił mi wskazówek oraz odpowiedzi na moje pytania. Zasugerował dalsze postępowanie.

Wojciech Latos, gastrolog

Wspaniały lekarz, dokładnie wszystko tłumaczy, zna się na rzeczy, potrafi słuchać i nie spieszy się. Zawsze pełna poczekalnia pacjentów tylko potwierdza moją opinię. Polecam Pana doktora, bardzo mi pomógł.