Muzyczny koniec karnawału 2024

2024-02-09

Karnawał w Gliwicach zakończymy w stylu wiedeńskim. W muzyczną podróż do stolicy Austrii zabierze nas Zespół Muzyki Salonowej Eleganza. Koncert „Ostatki z Eleganzą” odbędzie się w niedzielę 11 lutego, bilety są w sprzedaży – informuje Urząd Miejski.

Będzie okazja, by usłyszeć klimatyczne utwory, które rozbrzmiewały w salonach XIX-wiecznej Europy (szczególnie Wiednia) i były obecne na wielu wykwintnych balach. Artyści wykonają m.in. walce, polki, czardasze, serenady, marsze, wiązanki, uwertury i tańce znanych mistrzów, takich jak Johann Strauss, Johannes Brahms, Franz Schubert, Carlos Gardel czy Fermo D. Marchetti. Nie zabraknie też mniej znanych utworów, odkrytych przez Eleganzę i utrzymanych w klimacie tanecznym, a także ciekawostek muzycznych, w tym premierowych wykonań. Całość wzbogaci taniec solistów.

Zespół Muzyki Salonowej Eleganza tworzą liderzy Gliwickiej Orkiestry Kameralnej. Grupa powstała w 2016 r. i kontynuuje wiedeńską tradycję muzykowania w klasycznym, lekkim i tanecznym nastroju. Ma spore grono sympatyków, które każdego roku się powiększa.

Organizatorami wydarzenia są Centrum Kultury Victoria i Agencja Artystyczna WENA. Koncert rozpocznie się o godz. 18.00 na Scenie Bajka (ul. Dolnych Wałów 3). Bilety można kupić online – na ckvictoria.pl, a także stacjonarnie – w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej (Centrum Przesiadkowe) oraz w kasie Kina Amok (ul. Dolnych Wałów 3). 

Fot. D. Nita-Garbiec / Urząd Miejski

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

lek. dent. Patrycja Wojtasińska-Chebel, ortodonta, stomatolog

Rewelacyjny przyjazny pacjentowi i kompetentny lekarz. Ja i przede wszystkim syn jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowych efektów leczenia.

dr n. med. Agnieszka Kolaszko, kardiolog

Polecam Panią doktor. Bardzo miła, rzeczowa, empatyczna . Wizyta była szczegółowa, w miłej atmosferze. 

dr n. med. Dymitr Żaworonkow, chirurg

Lekarz bardzo sympatyczny i zaangażowany. Szybka i skuteczna diagnoza, zabieg praktycznie bezbolesny 

dr n. med. Adrian Smędowski, okulista

Konsultacja przebiegła w bardzo miłej atmosferze. Pan doktor uprzejmie i bez pośpiechu udzielił mi wskazówek oraz odpowiedzi na moje pytania. Zasugerował dalsze postępowanie.

Wojciech Latos, gastrolog

Wspaniały lekarz, dokładnie wszystko tłumaczy, zna się na rzeczy, potrafi słuchać i nie spieszy się. Zawsze pełna poczekalnia pacjentów tylko potwierdza moją opinię. Polecam Pana doktora, bardzo mi pomógł.