Moja nitka. Spotkanie autorskie z Marią Pakulnis

2024-02-02

To coś więcej niż historia kariery aktorskiej. 6 lutego o książce „Moja nitka” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gliwicach opowie Maria Pakulnis. Wstęp wolny – zapowiada Urząd Miejski.

Stworzyła całą galerię kobiecych postaci, choć najczęściej jest obsadzana w rolach atrakcyjnych, pewnych siebie i silnych kobiet – Maria Pakulnis jest aktorką filmową, teatralną i telewizyjną, absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie.

Zagrała niezapomniane role m.in. w „Obywatelu Piszczyku”, „Konsulu”, „Pożegnaniu jesieni”, „Pajęczarkach”. Wystąpiła w ponad 40 spektaklach Teatru Telewizji, np. w „Mahagonny”, „Chorobie młodości”, „Łuku Triumfalnym”, „Sprawie Stawrogina”, „Słowie honoru”, „Wilku stepowym”, „Pierwszym września”, „Domu kobiet”, „Victorii”. Telewizyjnej publiczności znana jest z roli Nadieżdy Tumskiej w serialu „Ekstradycja”, a także z innych produkcji, jak m.in. „Psie serce”, „Siostry”, „Wiadomości z drugiej ręki”, „Nad Rozlewiskiem”, „Powiedz tak” czy „Leśniczówka”. Dwa lata temu zagrała w filmowej opowieści o ks. Janie Kaczkowskim „Johnny”, a w zeszłym roku w „Dewajtisie”. Pracuje także w Teatrze Polskiego Radia. Za swe artystyczne dokonania była wielokrotnie wyróżniana nagrodami.

Spotkanie z Marią Pakulnis w gliwickiej bibliotece zostanie poświęcone książce „Moja nitka”, w której aktorka – przy wsparciu Doroty Wodeckiej – zagląda w miejsca, do których nie chce się wracać pamięcią, konfrontuje czytelników i siebie z mrocznymi obrazami własnego dzieciństwa, dojrzewania, z żałobą i stratą. W tej emocjonalnej, mądrej i intymnej rozmowie wrażliwych kobiet każdy może odnaleźć okruchy swoich doświadczeń.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00 w Bibliotece Centralnej (ul. Kościuszki 17) a poprowadzi je Agnieszka Zientarska. Więcej na biblioteka.gliwice.pl i w aplikacji [GAMA]. Fot. Szymon Szcześniak / Urząd Miejski

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

lek. dent. Patrycja Wojtasińska-Chebel, ortodonta, stomatolog

Rewelacyjny przyjazny pacjentowi i kompetentny lekarz. Ja i przede wszystkim syn jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowych efektów leczenia.

dr n. med. Agnieszka Kolaszko, kardiolog

Polecam Panią doktor. Bardzo miła, rzeczowa, empatyczna . Wizyta była szczegółowa, w miłej atmosferze. 

dr n. med. Dymitr Żaworonkow, chirurg

Lekarz bardzo sympatyczny i zaangażowany. Szybka i skuteczna diagnoza, zabieg praktycznie bezbolesny 

dr n. med. Adrian Smędowski, okulista

Konsultacja przebiegła w bardzo miłej atmosferze. Pan doktor uprzejmie i bez pośpiechu udzielił mi wskazówek oraz odpowiedzi na moje pytania. Zasugerował dalsze postępowanie.

Wojciech Latos, gastrolog

Wspaniały lekarz, dokładnie wszystko tłumaczy, zna się na rzeczy, potrafi słuchać i nie spieszy się. Zawsze pełna poczekalnia pacjentów tylko potwierdza moją opinię. Polecam Pana doktora, bardzo mi pomógł.