Moc teatralnych wrażeń na Dzień Dziecka

2024-05-28

Zbliża się dzień, na który każde dziecko czeka cały rok! W Gliwicach atrakcje dla najmłodszych szykuje m.in. Teatr Miejski. Spektakl, a do tego wspólna zabawa? Brzmi jak przepis na udane świętowanie! – zachęca Urząd Miejski.

Już tylko kilka dni dzieli nas od Dnia Dziecka, czyli święta wszystkich dzieci. W sobotę 1 czerwca bawić się będą i młodsi, i starsi, a doskonałe propozycje na ten dzień ma Teatr Miejski w Gliwicach. Na początek – szereg atrakcji z „Mamą Mu” w roli głównej!

Dziecięcą radość już od godz. 11.00 czuć się  będzie w teatralnym patio, gdzie aktor Kornel Sadowski poprowadzi dla najmłodszych gry i zabawy związane z tematyką farmy. Na warsztaty plastyczne zaprosi Joanna Puk, a magiczne sztuczki zaprezentuje Marek Migdał. Nie zabraknie też malowania twarzy i specjalnej aranżacji nawiązującej do spektaklu „Mama Mu”, który mali uczestnicy zobaczą o godz. 12.00. Udział w zabawie jest przeznaczony dla osób, które kupią bilety na przedstawienie.

A o czym jest „Mama Mu”? To historia przebojowej krowy Mamy Mu i jej zrzędliwego przyjaciela Pana Wrony, czyli bohaterów popularnej serii książek dla dzieci szwedzkich autorów Jujji i Tomasa Wieslanderów. Główna bohaterka to bardzo sympatyczna i bez wątpienia najbardziej rozbrykana krowa, jaką poznacie w życiu! Spektakl i zabawa są adresowane do dzieci od 5. roku życia.

Z okazji Dnia Dziecka zaplanowano też coś dla nieco starszych widzów – to „Pan Kleks. Powrót”, który swoją premierę będzie miał na deskach gliwickiego teatru dzień wcześniej, 31 maja. Dzieci będą miały okazję poznać Adama Niezgódkę – bohatera powieści Jana Brzechwy, który po 30  latach powraca do Akademii Pana Kleksa. Dorosły absolwent musi stawić czoła Wielkiemu Elektronikowi, który za sprawą nowoczesnych technologii zagraża światu dziecięcej wyobraźni i porywa córkę Adama. Czy tata zdoła ją ocalić? Czy przy pomocy starych przyjaciół odnajdzie Pana Kleksa – jedynego, który zna sposób na pokonanie Elektronika?

Spektakl inspirowany kultowym filmem o Ambrożym Kleksie z lat 80. powstaje z udziałem zaangażowanych przez reżyserkę Agnieszkę Płoszajską dzieci. Na scenie u boku dorosłych aktorów gliwickiego teatru zadebiutują: Milena Cebula, Aleksandra Dudka i Zofia Lubina, Roch Idziaczyk, Antoni Piszczek i Miłosz Roztropowicz. Spektakl rozpocznie się o godz. 16.00.

Bilety i szczegółowe informacje dostępne są na teatr.gliwice.pl.

Fot. materiały TM w Gliwicach

Zdjęcie reklamy numer 0

Polecam lekarza

lek. dent. Patrycja Wojtasińska-Chebel, ortodonta, stomatolog

Rewelacyjny przyjazny pacjentowi i kompetentny lekarz. Ja i przede wszystkim syn jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowych efektów leczenia.

dr n. med. Agnieszka Kolaszko, kardiolog

Polecam Panią doktor. Bardzo miła, rzeczowa, empatyczna . Wizyta była szczegółowa, w miłej atmosferze. 

dr n. med. Dymitr Żaworonkow, chirurg

Lekarz bardzo sympatyczny i zaangażowany. Szybka i skuteczna diagnoza, zabieg praktycznie bezbolesny 

dr n. med. Adrian Smędowski, okulista

Konsultacja przebiegła w bardzo miłej atmosferze. Pan doktor uprzejmie i bez pośpiechu udzielił mi wskazówek oraz odpowiedzi na moje pytania. Zasugerował dalsze postępowanie.

Wojciech Latos, gastrolog

Wspaniały lekarz, dokładnie wszystko tłumaczy, zna się na rzeczy, potrafi słuchać i nie spieszy się. Zawsze pełna poczekalnia pacjentów tylko potwierdza moją opinię. Polecam Pana doktora, bardzo mi pomógł.