Miasto w rękach studentów!

2023-05-19

Stało się! Po raz kolejny prezydent Gliwic wręczył studenckiej braci klucz do miasta. Ten symboliczny gest pokazuje, że miasto jest otwarte na młodych ludzi, na studentów, którzy przyjeżdżają do Gliwic z całego świata, by zdobywać wiedzę i doświadczenie na jednej z najlepszych uczelni technicznych w kraju – informuje Urząd Miejski.

Pogoda nie rozpieszcza, ale prawdziwy student z cukru nie jest, ma parasol i deszczu się nie lęka. Dowiedli tego gliwiccy żacy, przybywając w środę na gliwicki Rynek, by z rąk prezydenta Gliwic Adama Neumanna odebrać klucz do miasta.

– Okres studiów zwykle – jeśli dobrze pamiętam – dzieli się na czas nauki i zabawy. Sam nie wiem, który z nich pochłania więcej roku akademickiego… Pewne jest to, że młodzi ludzie studiujący w Gliwicach rozpoczęli IGRY! – trwa tydzień atrakcji związanych z tym wydarzeniem. Gliwice są na to gotowe, a studenci Politechniki Śląskiej właśnie otrzymali symboliczne klucze do miasta – mówi prezydent Gliwic Adam Neumann.

Z Rynku barwny korowód przebranych studentów przeszedł ulicami miasta, by zakończyć wieczór seansem filmowym w klubie studenckim Spirala. To jednak nie koniec ciekawych wydarzeń – przed studentami, i wszystkimi mieszkańcami chętnymi do dobrej zabawy, trzy dni koncertów. Ale nie tylko!

18 maja (czwartek) Dzień Sportu

Godz. 8.00 – rejs po jeziorze Dzierżno

Godz. 15.00 – spływ kajakowy Kłodnicą

Godz. 18.00 – bezpłatne koncerty przy Arenie Gliwice: The Wire, Polimorfizm, Małpa, Sarius, Jacuś

19 maja (piątek) Dzień Koncertowy

Godz. 18.00 – bezpłatne koncerty przy Arenie Gliwice: LEEPY, Dziwna Wiosna, Tabu, Myslovitz

20 maja (sobota) Śląsk Maturzystom

Godz. 16.00 – koncerty, spotkania ze studentami, studenckimi kołami naukowymi i organizacjami studenckich działającymi na Politechnice Śląskiej oraz grill na łące igrowej.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć na profilu FB IGRY oraz na stronie internetowej https://www.polsl.pl.

Partnerem wydarzenia jest Miasto Gliwice, a honorowy patronat nad imprezą objął prezydent Gliwic Adam Neumann. 

Na zdjęciu: Prezydent przekazuje klucz studentom

Fot. Urząd Miejski

Zdjęcie reklamy numer 0

Polecam lekarza

lek. dent. Patrycja Wojtasińska-Chebel, ortodonta, stomatolog

Rewelacyjny przyjazny pacjentowi i kompetentny lekarz. Ja i przede wszystkim syn jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowych efektów leczenia.

dr n. med. Agnieszka Kolaszko, kardiolog

Polecam Panią doktor. Bardzo miła, rzeczowa, empatyczna . Wizyta była szczegółowa, w miłej atmosferze. 

dr n. med. Dymitr Żaworonkow, chirurg

Lekarz bardzo sympatyczny i zaangażowany. Szybka i skuteczna diagnoza, zabieg praktycznie bezbolesny 

dr n. med. Adrian Smędowski, okulista

Konsultacja przebiegła w bardzo miłej atmosferze. Pan doktor uprzejmie i bez pośpiechu udzielił mi wskazówek oraz odpowiedzi na moje pytania. Zasugerował dalsze postępowanie.

Wojciech Latos, gastrolog

Wspaniały lekarz, dokładnie wszystko tłumaczy, zna się na rzeczy, potrafi słuchać i nie spieszy się. Zawsze pełna poczekalnia pacjentów tylko potwierdza moją opinię. Polecam Pana doktora, bardzo mi pomógł.