mgr Roksana Dobrowolska

0000-00-00

O mnie Jestem psychoterapeutą w trakcie kształcenia do certyfikatu Polskiego Instytutu Psychoterapii Integratywnej w Krakowie, absolwentką Psychhologii Uniwersytetu Śląskiego z dyplomem dwóch specjalizacji: psychologii klinicznej człowieka dorosłego oraz psychologii sądowej. Należę do Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Integratywnej i Systemowej, przestrzegam kodeksu etycznego psychoterapeuty PTPI (to chyba niepotrzbne?). Moja praca podlega regularnej superwizji. Pracuję w podejściu integrartywnym. W pracy z pacjentem skupiam się na budowaniu relacji terapeutycznej, jest to "terapia szyta na miarę". Indywidualnie dobieram metody oraz integruję różne modalności psychoterapeutyczne. Stosuję techniki hipnozy, mindfulness oraz pracy z oddechem. Dążę do uzyskania najlepszych efektów dla pacjenta w danej chwili oraz sytuacji życiowej. Psychoterapia integratywna czerpie z nurtów: psychodynamicznego, systemowego, poznawczo-behawioralnego, pracy z ciałem oraz pracy z umysłem. Prowadzi do rozwiązania aktualnych problemów życiowych i emocjonalnych, a także do trwałej zmiany osobowości. Doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując z dorosłymi, dziećmi oraz rodzinami. Swoje umiejętności doskonaliłam pracując w Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Rybniku, Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu na oddziale Psychiatrii i Psychoterapii Wieku Rozwojowego oraz w Centrum Zdrowia Psychicznego w Sosnowcu. Zdobywałam tam doświadczenie kliniczne w pracy z grupą oraz w indywidualnym kontakcie terapeutycznym, jako biegły sądowy oraz środowiskową pracą z pacjentem nastoletnim. Ostatnie dwa lata pracowałam także z pacjentkami onkologicznie chorymi w indywidualnym kontakcie z pacjentem. Od 2013 roku pracuję jako psycholog w Wojsku Polskim oraz współpracuję z Jednostkami Specjalnymi WP. W swojej pracy zajmuję się zarówno psychoterapią, prowadzeniem konsultacji psychologicznych, diagnozą, a także szkoleniem oraz powadzeniem warsztatów dotyczących rozwoju osobistego, umiejętności radzenia sobie ze stresem, wzmacnianiem własnych zasobów. Zapraszam do współpracy osoby, które potrzebują wsparcia w: - pracy z zaburzeniami depresyjnymi, w tym zmniejszeniu pojawiających się objawów, obniżonym nastrojem, poczuciem pustki wewnętrznej; - pracy z zaburzeniami lękowymi oraz niwelowaniu objawów lęku; - radzeniu sobie z kryzysem życiowym; - pracy z traumą, stratą, żałobą; - zmniejszeniu objawów psychosomatycznych oraz pojawiających się fizycznych, cielesnych dolegliwości w wyniku aktualnego stanu psychicznego; - poprawie funkcjonowania w związku lub wśród innych ludzi; - pracy z samoświadomością oraz z rozwojem osobowości; - zdobywaniu nowych sposobów przeżywania oraz radzenia sobie w trudnych sytuacjach życiowych.
Pułaskiego 19/3
Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

lek. dent. Patrycja Wojtasińska-Chebel, ortodonta, stomatolog

Rewelacyjny przyjazny pacjentowi i kompetentny lekarz. Ja i przede wszystkim syn jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowych efektów leczenia.

dr n. med. Agnieszka Kolaszko, kardiolog

Polecam Panią doktor. Bardzo miła, rzeczowa, empatyczna . Wizyta była szczegółowa, w miłej atmosferze. 

dr n. med. Dymitr Żaworonkow, chirurg

Lekarz bardzo sympatyczny i zaangażowany. Szybka i skuteczna diagnoza, zabieg praktycznie bezbolesny 

dr n. med. Adrian Smędowski, okulista

Konsultacja przebiegła w bardzo miłej atmosferze. Pan doktor uprzejmie i bez pośpiechu udzielił mi wskazówek oraz odpowiedzi na moje pytania. Zasugerował dalsze postępowanie.

Wojciech Latos, gastrolog

Wspaniały lekarz, dokładnie wszystko tłumaczy, zna się na rzeczy, potrafi słuchać i nie spieszy się. Zawsze pełna poczekalnia pacjentów tylko potwierdza moją opinię. Polecam Pana doktora, bardzo mi pomógł.