Kulturalny rozkład jazdy: 9–11 lutego 2024

2024-02-09

Prywatka w Bojkowie, Ostatki z Eleganzą, a może nowy cykl wykładów w Muzeum? W nadchodzący weekend w Gliwicach nudy nie będzie! – zapewnia Urząd Miejski.

Piątek 9 lutego

  • O godz. 17.00 w Willi Caro (ul. Dolnych Wałów 8a) miejska konserwator Ewa Pokorska-Ożóg wygłosi wykład „Piękno kruche i ukryte”. To pierwsze spotkanie w ramach nowego cyklu „Światło w kolorze. Gliwickie witraże”. Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona.
  • Bojków de Janeiro, czyli karnawałowa prywatka na Scenie Bojków (ul. Parkowa 5), wystartuje o godz. 19.00. Imprezę tradycyjnie rozkręcą Prywaciarze.

Sobota 10 lutego

  • O godz. 11.00 seniorzy wezmą udział w zajęciach teatralnych. Warsztaty odbędą się w Filii nr 5 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach (ul. Perkoza 12). Obowiązuje wcześniejszy kontakt telefoniczny: 32/232 13 35.
  • Pierwszą prelekcję o kosmosie dla dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych w ramach cyklu „BiblioSPACE – Akademia Kosmiczna” wygłosi Roman Makowiak, a podczas warsztatów mali uczestnicy wykonają maski ufoludków. Początek zajęć o godz. 13.00 w Biblioforum (ul. Lipowa 1). Obowiązują zapisy – e-mail: bf@biblioteka.gliwice.pl, tel.: 500-550-772.

Niedziela 11 lutego

  • W ramach „Kinowego podwieczorku dla rodziny” o godz. 16.15 Kino Amok (ul. Dolnych Wałów 3) wyświetli #bajkizPolski – zestaw „Wielkie małe gwiazdy”.
  • Koncert „Ostatki z Eleganzą” w wykonaniu Zespołu Muzyki Salonowej Eleganza rozpocznie się o godz. 18.00 na Scenie Bajka (ul. Dolnych Wałów 3).

Wszystkie wydarzenia są publikowane w aplikacji [GAMA] i na gama.gliwice.eu. 

Ilustracja: Urząd Miejski

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

lek. dent. Patrycja Wojtasińska-Chebel, ortodonta, stomatolog

Rewelacyjny przyjazny pacjentowi i kompetentny lekarz. Ja i przede wszystkim syn jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowych efektów leczenia.

dr n. med. Agnieszka Kolaszko, kardiolog

Polecam Panią doktor. Bardzo miła, rzeczowa, empatyczna . Wizyta była szczegółowa, w miłej atmosferze. 

dr n. med. Dymitr Żaworonkow, chirurg

Lekarz bardzo sympatyczny i zaangażowany. Szybka i skuteczna diagnoza, zabieg praktycznie bezbolesny 

dr n. med. Adrian Smędowski, okulista

Konsultacja przebiegła w bardzo miłej atmosferze. Pan doktor uprzejmie i bez pośpiechu udzielił mi wskazówek oraz odpowiedzi na moje pytania. Zasugerował dalsze postępowanie.

Wojciech Latos, gastrolog

Wspaniały lekarz, dokładnie wszystko tłumaczy, zna się na rzeczy, potrafi słuchać i nie spieszy się. Zawsze pełna poczekalnia pacjentów tylko potwierdza moją opinię. Polecam Pana doktora, bardzo mi pomógł.