Kulturalny rozkład jazdy (8-10 lipca)

2022-07-08

Drugi lipcowy weekend będzie obfitować w ciekawe wydarzenia kulturalne. Oto ich zestawienie przygotowane przez Urząd Miasta

Piątek 8 lipca

  • O godz. 17.00 w Willi Caro (ul. Dolnych Wałów 8a) rozpocznie się wernisaż wystawy „Uniwersum” Wojciecha Siudmaka. Artysta weźmie udział w wydarzeniu!

Sobota 9 lipca

  • O godz. 14.00 zawiniemy do Gliwickiego Portu Rocka w Marinie Gliwice (ul. Portowa). Nad Kanałem Gliwickim zagrają mocne, rockowe, młode kapele.
  • W Bibliotece Centralnej (ul. Kościuszki 17) o godz. 10.00 rozpoczną się kreatywne zajęcia dla dzieci inspirowane książką „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”, która podbiła serca młodych czytelników.
  • Hapijama Fun Art zaprasza na godz. 16.00 do parku Chopina na spektakl cyrkowy dla dzieci „Wielkie Sprzątanie z Panem Pedro i Sisi”. O godz. 18.00 rozpocznie się na Rynku i ruszy w nieznane improwizowany spektakl wędrowny grupy Kamchatka.
  • Na godz. 18.00 zapraszamy do ogrodu przy parkingu Młodzieżowego Domu Kultury (ul. Barlickiego 3). Z koncertem „Opowieści z  Mchu i Paproci” wystąpią Aleksandra Rojek-Wieczorek i Michał Woś.

Niedziela 10 lipca

  • O godz. 16.00 meldujemy się na Rynku Kultury na alei Przyjaźni – będziemy tworzyć wianki i torby ozdobione folklorystycznymi motywami. O godz. 19.00 w ruinach teatru Victoria rozpocznie się koncert Marcina Januszkiewisza „Perfect Lady Pank”, który ma być przypomnieniem ponadczasowych kompozycji i tekstów dwóch kultowych zespołów.
  • O godz. 18.00 w kino zmienimy Stadion Miejski im. P. Wieczorka przy ul. Okrzei. Dzieci zobaczą film „Urwis”, a dorośli – „Borg/McEnroe”.
Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

lek. dent. Patrycja Wojtasińska-Chebel, ortodonta, stomatolog

Rewelacyjny przyjazny pacjentowi i kompetentny lekarz. Ja i przede wszystkim syn jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowych efektów leczenia.

dr n. med. Agnieszka Kolaszko, kardiolog

Polecam Panią doktor. Bardzo miła, rzeczowa, empatyczna . Wizyta była szczegółowa, w miłej atmosferze. 

dr n. med. Dymitr Żaworonkow, chirurg

Lekarz bardzo sympatyczny i zaangażowany. Szybka i skuteczna diagnoza, zabieg praktycznie bezbolesny 

dr n. med. Adrian Smędowski, okulista

Konsultacja przebiegła w bardzo miłej atmosferze. Pan doktor uprzejmie i bez pośpiechu udzielił mi wskazówek oraz odpowiedzi na moje pytania. Zasugerował dalsze postępowanie.

Wojciech Latos, gastrolog

Wspaniały lekarz, dokładnie wszystko tłumaczy, zna się na rzeczy, potrafi słuchać i nie spieszy się. Zawsze pełna poczekalnia pacjentów tylko potwierdza moją opinię. Polecam Pana doktora, bardzo mi pomógł.