Kulturalny rozkład jazdy: 6 i 7 sierpnia 2022

2022-08-05

Niezwykły koncert w ruinach teatru Victoria, który upamiętni zmarłą przed 80 laty Edith Stein, Mała Orkiestra Dancingowa pod batutą izraelskiego dyrygenta Noama Zylberberga grająca w parku Chopina oraz superkoncert w Nicka Cave'a z zespołem Bad Seeds w Arenie Gliwice - to tylko niektóre propozycje na rozpoczynający się weekend. Warto go spędzić w Gliwicach.

Sobota 6 sierpnia
O godz. 19.00 w ruinach teatru Victoria (al. Przyjaźni 18) rozpocznie się koncert „Gwiazda Europy” Wrocław Baroque Ensemble, solistów i chóru Narodowego Forum Muzyki. Pamiętamy o Edith Stein!
O godz. 19.30 w parku Chopina zostanie zainaugurowane Parkowe Lato. Mała Orkiestra Dancingowa pod dyrekcją Noama Zylberberga gra wczesny polski pop, bez nostalgii rekonstruując dźwięki ukryte pod szumem starej płyty.
Niedziela 7 sierpnia
O godz. 16.00 w alei Przyjaźni odbędą się artystyczne warsztaty inspirowane kulturą Wielkiej Brytanii. O godz. 19.00 w ruinach teatru Victoria rozpocznie się koncert zespołu Swayzee.
Letnie Kino Plenerowe zawita do dzielnicy Obrońców Pokoju. O godz. 18.00 przy Szkole Podstawowej nr 39 (ul. Obrońców Pokoju 4) rozpocznie się projekcja filmu familijnego „Paskudy. Uglydolls”, a o godz. 20.00 – „Skóra, w której żyję” Pedro Almódovara.
O godz. 20.00 w Arenie Gliwice wystąpi Nick Cave z zespołem The Bad Seeds.

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1
Zdjęcie reklamy numer 2

Polecam lekarza

lek. dent. Patrycja Wojtasińska-Chebel, ortodonta, stomatolog

Rewelacyjny przyjazny pacjentowi i kompetentny lekarz. Ja i przede wszystkim syn jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowych efektów leczenia.

dr n. med. Agnieszka Kolaszko, kardiolog

Polecam Panią doktor. Bardzo miła, rzeczowa, empatyczna . Wizyta była szczegółowa, w miłej atmosferze. 

dr n. med. Dymitr Żaworonkow, chirurg

Lekarz bardzo sympatyczny i zaangażowany. Szybka i skuteczna diagnoza, zabieg praktycznie bezbolesny 

dr n. med. Adrian Smędowski, okulista

Konsultacja przebiegła w bardzo miłej atmosferze. Pan doktor uprzejmie i bez pośpiechu udzielił mi wskazówek oraz odpowiedzi na moje pytania. Zasugerował dalsze postępowanie.

Wojciech Latos, gastrolog

Wspaniały lekarz, dokładnie wszystko tłumaczy, zna się na rzeczy, potrafi słuchać i nie spieszy się. Zawsze pełna poczekalnia pacjentów tylko potwierdza moją opinię. Polecam Pana doktora, bardzo mi pomógł.