Kulturalny rozkład jazdy: 3–5 lutego 2023

2023-02-03

Koncerty, filmy, wykłady – nadchodzący weekend będzie obfitował w ciekawe wydarzenia kulturalne - zapowiada Urząd Miejski. Oto szczegóły.

Piątek 3 lutego
O godz. 17.00 w Willi Caro (ul. Dolnych Wałów 8a) rozpocznie się wykład Ewy Pokorskiej-Ożóg pt. „Howardowskie dzielnice – Brzezinka, Żerniki i Wilcze Gardło”. Wstęp wolny.
Sobota 4 lutego
„Między gotykiem a renesansem. Malarstwo niemieckie 1450–1550” to temat wykładu Patrycji Gwoździewicz, który rozpocznie się o godz. 12.00 w Willi Caro (ul. Dolnych Wałów 8a). Wstęp wolny.
Beata i Paweł Pomykalscy o godz. 15.00 w Domu Pamięci Żydów Górnośląskich (ul. Poniatowskiego 14) rozpoczną prelekcję „Rozsiani. Świętokrzyskie”. Wstęp wolny.
W Muzycznej Przystani (ul. Odrowążów 101k) o godz. 18.00 wystąpi Conrado Yanez.
O godz. 20.00 w klubie Spirala (Centrum Kultury Studenckiej „Mrowisko”, ul. Pszczyńska 85) wystąpią zespoły November might be fine i N!C. Dodatkowo po występach przewidziany jest muzyczny after z udziałem kręgu bębniarskiego.
Niedziela 5 lutego
Warsztaty „Zagadkowy Świstak, czyli zabawy z wyobraźnią” i film familijny „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Sekret rodziny von Broms” to propozycja kina Amok (ul. Dolnych Wałów 3) na niedzielne popołudnie. Początek o godz. 15.30.
O godz. 17.30 w Teatrze Miejskim (ul. Nowy Świat 55–57) rozpocznie się jubileusz 35-lecia zespołów tanecznych Iluzje i Gaduły.
Kajetan Drozd wystąpi w siedzibie Fundacji PaskudoFonia (ul. Bednarska 8) o godz. 18.00.

Zdjęcie reklamy numer 0

Polecam lekarza

lek. dent. Patrycja Wojtasińska-Chebel, ortodonta, stomatolog

Rewelacyjny przyjazny pacjentowi i kompetentny lekarz. Ja i przede wszystkim syn jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowych efektów leczenia.

dr n. med. Agnieszka Kolaszko, kardiolog

Polecam Panią doktor. Bardzo miła, rzeczowa, empatyczna . Wizyta była szczegółowa, w miłej atmosferze. 

dr n. med. Dymitr Żaworonkow, chirurg

Lekarz bardzo sympatyczny i zaangażowany. Szybka i skuteczna diagnoza, zabieg praktycznie bezbolesny 

dr n. med. Adrian Smędowski, okulista

Konsultacja przebiegła w bardzo miłej atmosferze. Pan doktor uprzejmie i bez pośpiechu udzielił mi wskazówek oraz odpowiedzi na moje pytania. Zasugerował dalsze postępowanie.

Wojciech Latos, gastrolog

Wspaniały lekarz, dokładnie wszystko tłumaczy, zna się na rzeczy, potrafi słuchać i nie spieszy się. Zawsze pełna poczekalnia pacjentów tylko potwierdza moją opinię. Polecam Pana doktora, bardzo mi pomógł.