Kulturalny rozkład jazdy: 29 kwietnia – 1 maja

2022-04-29

Oto wydarzenia, które pomogą nam interesująco spędzić zaczynający się weekend w Gliwicach. Zestawienie przygotował Urząd Miasta

Piątek 29 kwietnia

 • Między godz. 16.00 a 18.00 w Filii nr 30 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach (ul. Partyzantów 25) odbędzie się spotkanie integracyjne dla dzieci i dorosłych z Ukrainy.
 • Na godz. 18.00 w Stacji Artystycznej Rynek (Rynek 4–5) zaplanowano otwarcie wystawy „Damy z plakatu” Moniki Starowicz.
 • O godz. 19.00 w galerii na6 (ul. Matejki 6) rozpocznie się prezentacja wystawy i projekcja fotografii „Face to face”. Autorami są m.in. członkowie Grupy Fotograficznej Aczkolwiek z Młodzieżowego Domu Kultury w Gliwicach i Stowarzyszenia Gliwickich Fotografów „Światło-czuli”.

Sobota 30 kwietnia

 • „Wiek nowoczesności, czyli XIX stulecie na Śląsku” – to temat spotkania, które odbędzie się w Willi Caro (ul. Dolnych Wałów 8a). Wykład dla dzieci do 12 lat z rodzicami lub opiekunami rozpocznie się o godz. 11.00, a dla młodzieży od 12 lat i dorosłych – o godz. 13.00
 • O godz. 16.15 dzieci w wieku od 7 do 9 lat obejrzą w kinie Amok (ul. Dolnych Wałów 3) krótkometrażowe filmy animowane. Projekcja odbędzie się w ramach festiwalu O!PLA.
 • O godz. 18.00 w Teatrze Miejskim w Gliwicach (ul. Nowy Świat 55–57) rozpocznie się spektakl z Teatralną Opiekunką. Dorośli zobaczą „Całe życie” Joanny Oparek, a dzieci w tym czasie wezmą udział w teatralnych zabawach i pracach plastycznych.
 • O godz. 18.00 w Filii nr 16 MBP (ul. Przedwiośnie 2) rozpocznie się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Rozmowa będzie dotyczyła książki Harlana Cobena „O krok za daleko”.
 • Między godz. 19.00 a 24.00 w ruinach teatru Victoria (al. Przyjaźni 18) odbędzie się Silent Disco, czyli cicha dyskoteka. Zagrają: DJ Chase, DJ Lazero i DJ Dżinn.
 • O godz. 20.00 w Spichlerzu (ul. Wiejska 16b) rozpocznie się koncert grupy Just Jazz. To będzie klasyczny, swingujący i melodyjny jazz.

Niedziela 1 maja

 • Między godz. 13.00 a 18.00 al. Przyjaźni zamieni się w Strefę Przyjazną Kulturze. Zaplanowano warsztaty (między innymi decoupage’u i scrapbookingu), a dobrą muzykę zapewnią didżeje – Baloman i Prywaciarze.
 • O godz. 19.30 w ruinach teatru Victoria rozpocznie się koncert „Fado” w wykonaniu Bastardy i João de Sousy.
Zdjęcie reklamy numer 0

Polecam lekarza

lek. dent. Patrycja Wojtasińska-Chebel, ortodonta, stomatolog

Rewelacyjny przyjazny pacjentowi i kompetentny lekarz. Ja i przede wszystkim syn jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowych efektów leczenia.

dr n. med. Agnieszka Kolaszko, kardiolog

Polecam Panią doktor. Bardzo miła, rzeczowa, empatyczna . Wizyta była szczegółowa, w miłej atmosferze. 

dr n. med. Dymitr Żaworonkow, chirurg

Lekarz bardzo sympatyczny i zaangażowany. Szybka i skuteczna diagnoza, zabieg praktycznie bezbolesny 

dr n. med. Adrian Smędowski, okulista

Konsultacja przebiegła w bardzo miłej atmosferze. Pan doktor uprzejmie i bez pośpiechu udzielił mi wskazówek oraz odpowiedzi na moje pytania. Zasugerował dalsze postępowanie.

Wojciech Latos, gastrolog

Wspaniały lekarz, dokładnie wszystko tłumaczy, zna się na rzeczy, potrafi słuchać i nie spieszy się. Zawsze pełna poczekalnia pacjentów tylko potwierdza moją opinię. Polecam Pana doktora, bardzo mi pomógł.