Kulturalny rozkład jazdy: 19–21 maja 2023

2023-05-19

Ciekawe wykłady w Muzeum, festiwalowe propozycje filmowe, a dla najmłodszych – warsztaty kreatywne i spektakl teatralny. W nadchodzący weekend będzie w czym wybierać! – zapowiada Urząd Miejski. Oto szczegóły.

Piątek 19 maja

 • W ramach cyklu „Sztuka patrzenia” historyk sztuki Marta Witoń wygłosi wykład „O wiecznej młodości. Młoda Polska”. Początek o godz. 17.00 w Willi Caro (ul. Dolnych Wałów 8a).
 • Kino Amok (ul. Dolnych Wałów 3) zaprasza na Weekend z Festiwalem Millennium Docs Against Gravity 2023. Seans rozpocznie się o godz. 18.15.

Sobota 20 maja

 • Miejska Biblioteka Publiczna organizuje wymianę książkową na Targu na Zielonym. Wydarzenie odbędzie się w godzinach 8.00–12.00.
 • Rodzinne zajęcia literacko-plastyczne wokół książki „Brzuchem do góry” rozpoczną się o godz. 10.00 w Bibliotece Centralnej (ul. Kościuszki 17).
 • W Centrum Kultury Victoria (ul. Barlickiego 3) najmłodsi przygotują niepowtarzalne laurki dla mam. Warsztaty tworzenia trójwymiarowych kartek typu pop-up rozpoczną się o godz. 11.00.
 • Muzeum w Gliwicach zaprasza o godz. 15.00 na projekcję filmu „Religie i wyznania Śląska Opolskiego – Mojżeszowe dziedzictwo” oraz spotkanie z Wiesławem Dudą i Markiem Brożkiem – przedstawicielami Opolskiej Fundacji Filmowej. Wydarzenie odbędzie się w Domu Pamięci Żydów Górnośląskich (ul. Poniatowskiego 14).
 • Seanse w ramach festiwalu MDAG rozpoczną się o godz. 18.15 w Kinie Amok.
 • „Don Giovanni” to kolejna propozycja z cyklu „Metropolitan Opera na żywo”. Transmisja rozpocznie się o godz. 18.55 w Kinie Amok.
 • W Arenie Gliwice (ul. Akademicka 50) odbędzie się koncert Led Zeppelin Symphonic. Początek o godz. 20.00.

Niedziela 21 maja

 • „Czas na wielkie wyjście! Ubieramy się!” to propozycja Muzeum w Gliwicach. Warsztaty kreatywne z cyklu „Drejdel klub” odbędą się w Domu Pamięci Żydów Górnośląskich. O godz. 11.00 rozpoczną się zajęcia dla dzieci od 3 do 6 lat, o godz. 12.30 – dla dzieci od 7 do 12 lat.
 • Spektakl teatralny „Tararysiapaty, czyli jak Ryś wpadł w tarapaty” w wykonaniu kolektywu artystycznego Lufcik na Korbkę rozpocznie się o godz. 12.00 w Arenie Gliwice.
 • Kino Amok zaprasza o godz. 16.15 na „Kinowy podwieczorek dla rodziny”. Tym razem wyświetlone zostaną #bajkizpolski
 • Ostatni dzień weekendu z festiwalem MDAG rozpocznie się o godz. 17.30 w Kinie Amok.
Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

lek. dent. Patrycja Wojtasińska-Chebel, ortodonta, stomatolog

Rewelacyjny przyjazny pacjentowi i kompetentny lekarz. Ja i przede wszystkim syn jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowych efektów leczenia.

dr n. med. Agnieszka Kolaszko, kardiolog

Polecam Panią doktor. Bardzo miła, rzeczowa, empatyczna . Wizyta była szczegółowa, w miłej atmosferze. 

dr n. med. Dymitr Żaworonkow, chirurg

Lekarz bardzo sympatyczny i zaangażowany. Szybka i skuteczna diagnoza, zabieg praktycznie bezbolesny 

dr n. med. Adrian Smędowski, okulista

Konsultacja przebiegła w bardzo miłej atmosferze. Pan doktor uprzejmie i bez pośpiechu udzielił mi wskazówek oraz odpowiedzi na moje pytania. Zasugerował dalsze postępowanie.

Wojciech Latos, gastrolog

Wspaniały lekarz, dokładnie wszystko tłumaczy, zna się na rzeczy, potrafi słuchać i nie spieszy się. Zawsze pełna poczekalnia pacjentów tylko potwierdza moją opinię. Polecam Pana doktora, bardzo mi pomógł.