Kulturalny rozkład jazdy: 17–19 listopada 2023

2023-11-17

Seans w kinie, koncert, wykład, a może spektakl? Propozycji na nadchodzący weekend nie brakuje! – przekonuje Urząd MIejski. Oto rozpiska wydarzeń

Piątek 17 listopada

 • Spotkanie klubu seniora, podczas którego Danuta Łyskawa opowie o podróży do Indii i Sri Lanki, rozpocznie się o godz. 16.00 w Filii nr 20 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach (ul. Bernardyńska 20). Wstęp wolny.
 • Ukraina! 8. Festiwal Filmowy w Gliwicach zainauguruje seans filmu „Smaki wolności”. Początek o godz. 18.00 w Kinie Amok (ul. Dolnych Wałów 3).
 • Koncert Agnieszki Bielanik-Witomskiej z zespołem NEGEV rozpocznie się o godz. 19.00 w Cechowni (ul. Bojkowska 35a).
 • O godz. 19.30  w ramach Alternative Nights In Gliwice w klubie Spirala (ul. Pszczyńska 85) zagrają Hiob Dylan, Hańba! i Swayzee.

Sobota 18 listopada

 • Wykład i spacer po Gliwicach z Małgorzatą Makowską odbędą się w ramach 7. Śląskiego Tygodnia, organizowanego przez Miejską Biblioteką Publiczną. Miejsce rozpoczęcia spaceru: Urząd Miasta Gliwice, godz. 10.00. Wstęp wolny.
 • Mini Nutki, czyli zajęcia umuzykalniające dla dzieci w wieku od 4 do 7 lat, rozpoczną się o godz. 10.00 w Stacji Artystycznej Rynek (Rynek 4–5). Obowiązują zapisy.
 • Wykład Roberta B. Bartkowskiego „Skarb Królów. Bursztynowe pamiątki królewskie w zbiorach polskich” połączony z oprowadzeniem kuratorskim po wystawie „Bursztyn. Skarb Bałtyku” to propozycja Muzeum w Gliwicach. Początek o godz. 12.00 w Willi Caro (ul. Dolnych Wałów 8a). Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona.
 • W ramach Ukraina! 8. Festiwalu Filmowego Kino Amok wyświetli „Nie znikniemy” o godz. 16.00 i „Luksemburg, Luksemburg” o godz. 18.00.
 • O godz. 17.00 na deskach Teatru Miejskiego (ul. Nowy Świat 55–57) będzie można zobaczyć „Freak Show”. W trakcie spektaklu o zajęcia dla dzieci w wieku 4–11 lat zadba Teatralna Opiekunka.
 • Stacja Artystyczna Rynek zaprasza o godz. 18.00 na koncert „Przedwojenne melodie w rytmie tanga”. Wystąpią artyści muzycznej formacji W objęciach tanga.
 • Spektakl „Gwałtu, co się dzieje!” w wykonaniu Akademickiego Teatru „Remont” Politechniki Śląskiej rozpocznie się o godz. 18.00 w Centrum Kultury Studenckiej „Mrowisko” (ul. Pszczyńska 85).
 • O godz. 18.55 w Kinie Amok będzie można zobaczyć „X: The Life and Times of Malcolm X” z cyklu „Metropolitan Opera na żywo”.

Niedziela 19 listopada

 • Warsztaty „Gołębiowe opowieści” z cyklu „Drejdel klub” rozpoczną się o godz. 12.00 w Domu Pamięci Żydów Górnośląskich (ul. Poniatowskiego 14). Zajęcia są przeznaczone dla dzieci od 3 do 12 lat, obowiązują zapisy.
 • Teatr Wit-Wit (ul. Jana Pawła II 15) zaprasza o godz. 16.00 na przedstawienie „Kopciuszek”.
 • „Ania z Zielonego Wzgórza” to propozycja Kina Amok z cyklu „Kinowy podwieczorek dla rodziny”. Początek seansu o godz. 16.15.
 • Film „Dom słowo. Niedokończona powieść”, w ramach Ukraina! 8. Festiwalu Filmowego, będzie można zobaczyć o godz. 18.00 w Kinie Amok.

Wszystkie wydarzenia są publikowane w aplikacji [GAMA] i na gama.gliwice.eu. 

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

lek. dent. Patrycja Wojtasińska-Chebel, ortodonta, stomatolog

Rewelacyjny przyjazny pacjentowi i kompetentny lekarz. Ja i przede wszystkim syn jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowych efektów leczenia.

dr n. med. Agnieszka Kolaszko, kardiolog

Polecam Panią doktor. Bardzo miła, rzeczowa, empatyczna . Wizyta była szczegółowa, w miłej atmosferze. 

dr n. med. Dymitr Żaworonkow, chirurg

Lekarz bardzo sympatyczny i zaangażowany. Szybka i skuteczna diagnoza, zabieg praktycznie bezbolesny 

dr n. med. Adrian Smędowski, okulista

Konsultacja przebiegła w bardzo miłej atmosferze. Pan doktor uprzejmie i bez pośpiechu udzielił mi wskazówek oraz odpowiedzi na moje pytania. Zasugerował dalsze postępowanie.

Wojciech Latos, gastrolog

Wspaniały lekarz, dokładnie wszystko tłumaczy, zna się na rzeczy, potrafi słuchać i nie spieszy się. Zawsze pełna poczekalnia pacjentów tylko potwierdza moją opinię. Polecam Pana doktora, bardzo mi pomógł.