Kulturalny rozkład jazdy: 16–18 września

2022-09-16

Koncert zespołu Vołosi i nowa wystawa fotograficzna w Czytelni Sztuki to nasze czarne, weekendowe konie kulturalne. Na co jeszcze warto postawić w nadchodzących dniach? Oto zestawienie przygotowane przez Urząd Miejski.

Piątek 16 września

 • O godz. 17.00 w Czytelni Sztuki (Willa Caro, ul. Dolnych Wałów 8a) rozpocznie się wernisaż wystawy fotograficznej „Przestrzenie pomiędzy” Bogdana Dziworskiego. Wstęp wolny.
 • EABS o godz. 20.00 wystąpi na Scenie Bojków (ul. Parkowa 5). Będzie to kolejny koncert w ramach True Tone Festivalu.
 • W kinie Amok (ul. Dolnych Wałów 3) o godz. 20.00 rozpocznie się projekcja „Nostalgii” Mario Martone. Seans odbędzie się w ramach Konfrontacji filmowych 2022.

Sobota 17 września

 •  Od godz. 9.55 do 18.00 w Ostropie będą się odbywały wykłady i spacery w ramach XX Gliwickich Dni Dziedzictwa Kulturowego. Wstęp wolny, zapisy pod nr. tel. 783-560-006.
 •  Mini Nutki, czyli warsztaty umuzykalniające dla dzieci rozpoczną się o godz. 10.00 w Stacji Artystycznej Rynek (Rynek 4–5).
 • O godz. 10.00 w Bibliotece Centralnej (ul. Kościuszki 17) rozpocznie się finał XVII Miejskiego Konkursu Czytelniczego Książki Mówionej.
 • W Domu Pamięci Żydów Górnośląskich (ul. Poniatowskiego 14) zostanie otwarta wystawa wycinanek „Jeszcze jedna opowieść. Świat tradycyjnej wycinanki żydowskiej z nowej perspektywy” Agaty Szepe. O godz. 12.00 autorka poprowadzi warsztaty dla dzieci i dorosłych. Zapisy: dompamieci@muzeum.gliwice.pl.
 • Filia nr 5 Miejskiej Biblioteki Publicznej (ul. Perkoza 12) zaprasza na godz. 12.00, gdy rozpoczną się warsztaty plastyczne. Będziemy obszywać kolorowymi nitkami różne kształty wycięte z kartonu. Zapisy: 32/232-13-33.
 • O godz. 16.00 w Teatrze Miejskim (ul. Nowy Świat 55–57) rozpocznie się spektakl „Przygody Tomka Sawyera” Marka Twaina w reżyserii Krzysztofa Materny. Wydarzenie odbędzie się w ramach 12 Nocy Teatrów Metropolii GZM.
 • „Blisko” Lucasa Dhonta (godz. 18.00) i „Silent Twins” Agnieszki Smoczyńskiej (godz. 20.00) to dwie filmowe propozycje kina Amok w ramach Konfrontacji filmowych 2022.
 • O godz. 19.00 w Teatrze Miejskim zostanie wystawiony spektakl „Całe życie” Joanny Oparek. Przedstawienie będzie elementem 12 Nocy Teatrów Metropolii GZM.
 • „Ceratitis Capitata” to tytuł koncertu Pawła Szamburskiego, który o godz. 19.00 rozpocznie się w kościele Marcina Lutra (ul. Strzelców Bytomskich 9). Artysta wystąpi w ramach True Tone Festivalu.

Niedziela 18 września

 • Między godz. 8.55 a 17.00 w Ostropie będą odbywały się wykłady i spacery w ramach XX Gliwickich Dni Dziedzictwa Kulturowego. Wstęp wolny, zapisy pod nr. tel. 783-560-006.
 • Od godz. 11.00 do 12.30 w Czekoladziarni (ul. Krupnicza 12) odbędzie się spotkanie coachingowe „Kumkowisko, czyli dziecięce spotkania z uważnością”.
 • Ostatni dzień Konfrontacji filmowych 2022 w kinie Amok rozpocznie się o godz. 18.00 projekcją filmu „Nitram” Justina Kurzela. O godz. 20.00 rozpocznie się seans „Bohatera” Ashghara Farhadiego.
 • O godz. 19.00 w ruinach teatru Victoria (al. Przyjaźni 18) rozpocznie się koncert „Na pożegnanie lata” w wykonaniu zespołu Vołosi i Gliwickiej Orkiestry Kameralnej. Wstęp wolny.
Zdjęcie reklamy numer 0

Polecam lekarza

lek. dent. Patrycja Wojtasińska-Chebel, ortodonta, stomatolog

Rewelacyjny przyjazny pacjentowi i kompetentny lekarz. Ja i przede wszystkim syn jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowych efektów leczenia.

dr n. med. Agnieszka Kolaszko, kardiolog

Polecam Panią doktor. Bardzo miła, rzeczowa, empatyczna . Wizyta była szczegółowa, w miłej atmosferze. 

dr n. med. Dymitr Żaworonkow, chirurg

Lekarz bardzo sympatyczny i zaangażowany. Szybka i skuteczna diagnoza, zabieg praktycznie bezbolesny 

dr n. med. Adrian Smędowski, okulista

Konsultacja przebiegła w bardzo miłej atmosferze. Pan doktor uprzejmie i bez pośpiechu udzielił mi wskazówek oraz odpowiedzi na moje pytania. Zasugerował dalsze postępowanie.

Wojciech Latos, gastrolog

Wspaniały lekarz, dokładnie wszystko tłumaczy, zna się na rzeczy, potrafi słuchać i nie spieszy się. Zawsze pełna poczekalnia pacjentów tylko potwierdza moją opinię. Polecam Pana doktora, bardzo mi pomógł.