Kulturalny rozkład jazdy: 10–12 listopada 2023

2023-11-10

Ciekawe spotkania, koncerty, seanse – w Gliwicach jak zwykle na nudę nie ma czasu! Sprawdźcie, jak można spędzić najbliższy weekend w mieście – zachęca Urząd Miejski.

Piątek 10 listopada

 • O godz. 17.00 w Willi Caro (ul. Dolnych Wałów 8a) miejska konserwator zabytków Ewa Pokorska-Ożóg wygłosi wykład „Nieznane. Ligota Zabrska i Stare Gliwice” z cyklu „Dzielnice Gliwic – znaki szczególne”. Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona.
 • Pierwsze warsztaty kreatywne w ramach „Jesieni z Victorią” rozpoczną się o godz. 18.00 w Centrum Kultury Victoria (ul. Barlickiego 3).
 • Finałowy koncert 16. edycji Festiwalu Muzyki Dawnej Improwizowanej All’Improvviso zabrzmi o godz. 18.00 na scenie Teatru Miejskiego (ul. Nowy Świat 55–57). Wystąpi hiszpański zespół Euskal Barrokensemble.
 • Teatr Magazyn zaprasza o godz. 19.00 do Młodzieżowego Domu Kultury (ul. Barlickiego 3) na widowisko muzyczno-poetyckie „Pół żartem, pół serio, czyli coś dla Panów, coś dla Pań”.

Sobota 11 listopada

 • Koncert Gliwickiej Orkiestry Kameralnej z okazji Narodowego Święta Niepodległości rozpocznie się o godz. 18.00 w Teatrze Miejskim. Bilety na to wydarzenie zostały wyprzedane.
 • Kino Amok (ul. Dolnych Wałów 3) zaprasza na Dzień Kina Polskiego. Początek pierwszego seansu o godz. 15.30.
 • O godz. 18.00 w ramach cyklu „Krótka historia polskiego kina” Kino Amok wyświetli film „Przypadek”.

Niedziela 12 listopada

 • Koncert umuzykalniający dla niemowląt i dzieci do lat 6 z rodzinami „Maluchy w krainie dźwięku” rozpocznie się o godz. 11.00 na Scenie Bojków (ul. Parkowa 5).
 • O godz. 11.30 po wystawie „Fajanse ze zbiorów Muzeum w Gliwicach. Od XVII do połowy XIX wieku” w Willi Caro chętnych oprowadzi kuratorka Patrycja Goździewicz. Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona.
 • Pierwszy seans z okazji Europejskiego Dnia Kina Artystycznego rozpocznie się o godz. 15.30 w Kinie Amok.
 • O godz. 16.00 w Willi Caro zabrzmi koncert „Gramy i śpiewamy Niepodległej” w ramach „Podwieczorków muzycznych”.
 • Teatr Wit-Wit (ul. Jana Pawła II 15) zaprasza o godz. 17.00 na spektakl „Narzeczony idealny”.

Wszystkie wydarzenia są publikowane w aplikacji [GAMA] i na gama.gliwice.eu. 

Ilustracja: Urząd Miejski

Zdjęcie reklamy numer 0

Polecam lekarza

lek. dent. Patrycja Wojtasińska-Chebel, ortodonta, stomatolog

Rewelacyjny przyjazny pacjentowi i kompetentny lekarz. Ja i przede wszystkim syn jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowych efektów leczenia.

dr n. med. Agnieszka Kolaszko, kardiolog

Polecam Panią doktor. Bardzo miła, rzeczowa, empatyczna . Wizyta była szczegółowa, w miłej atmosferze. 

dr n. med. Dymitr Żaworonkow, chirurg

Lekarz bardzo sympatyczny i zaangażowany. Szybka i skuteczna diagnoza, zabieg praktycznie bezbolesny 

dr n. med. Adrian Smędowski, okulista

Konsultacja przebiegła w bardzo miłej atmosferze. Pan doktor uprzejmie i bez pośpiechu udzielił mi wskazówek oraz odpowiedzi na moje pytania. Zasugerował dalsze postępowanie.

Wojciech Latos, gastrolog

Wspaniały lekarz, dokładnie wszystko tłumaczy, zna się na rzeczy, potrafi słuchać i nie spieszy się. Zawsze pełna poczekalnia pacjentów tylko potwierdza moją opinię. Polecam Pana doktora, bardzo mi pomógł.