Kulturalny rozkład jazdy: 1–3 kwietnia

2022-04-01

Przed nami pierwszy kwietniowy weekend. Warto go sobie uprzyjemnić, wybierając coś z propozycji gliwickich instytucji kultury.

Piątek 1 kwietnia

  • -O godz. 16.30 w Filii nr 21 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach (ul. Syriusza 30) rozpoczną się warsztaty terapii zajęciowej dla dzieci i dorosłych. Uczestnicy stworzą makramy.
  • -Od godz. 17.30 „Jedziemy po Bandzie” z Kabaretem K2 w Centrum Kultury Studenckiej „Mrowisko” (ul. Pszczyńska 85).

Sobota 2 kwietnia

  • -Między godz. 10.00 a 14.00 w Centrum Handlowym Forum (ul. Lipowa 1) będziemy obchodzić Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Zaplanowano między innymi warsztaty z pisarką Elizą Piotrowską.
  • -O godz. 11.00 i 13.00 w Willi Caro (ul. Dolnych Wałów 8a) rozpoczną się warsztaty wielkanocne z Małgorzatą Selegą. Uczestnicy wykonają ozdobne kurki z wikliny i włóczki, które staną się ozdobą wielkanocnego stołu.
  • -Między godz. 10.00 a 11.30 w Stacji Artystycznej Rynek (Rynek 4–5) zaplanowano warsztaty „Z poradnika młodego fotografika”. Następnie (od godz. 12.00 do 13.00) po wystawie „To nie bajka!” oprowadzać będą… bohaterki portretów! O godz. 13.00 rozpoczną się warsztaty filcowania na sucho. A na godz. 15.00 zapraszamy na spotkanie z uczestnikami wypraw Fundacji OnkoRejs.
  • -Spektakl „Spin Doktor” Beau Willimon w reżyserii Grzegorza Krawczyka wchodzi na afisz Teatru Miejskiego w Gliwicach (ul. Nowy Świat 55–57). Premiera rozpocznie się o godz. 19.00.
  • -„Oscar Nominated Shorts 2022: Animacje i fabuły” to weekendowa propozycja kina Amok (ul. Dolnych Wałów 3). O godz. 19.00 zostaną wyświetlone najciekawsze krótkometrażowe filmy animowane, a o godz. 20.45 najlepsze krótkometrażowe filmy aktorskie.

Niedziela 3 kwietnia

  • -O godz. 19.30 w Palmiarni (park Chopina, ul. Fredry 6) wystąpi laureat III nagrody XVIII Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Warszawie – Martin Garcia Garcia. Recital „Preludium – na początku był Bach” odbędzie się w ramach festiwalu Wiosna z Fryderykiem.
Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1
Zdjęcie reklamy numer 2

Polecam lekarza

lek. dent. Patrycja Wojtasińska-Chebel, ortodonta, stomatolog

Rewelacyjny przyjazny pacjentowi i kompetentny lekarz. Ja i przede wszystkim syn jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowych efektów leczenia.

dr n. med. Agnieszka Kolaszko, kardiolog

Polecam Panią doktor. Bardzo miła, rzeczowa, empatyczna . Wizyta była szczegółowa, w miłej atmosferze. 

dr n. med. Dymitr Żaworonkow, chirurg

Lekarz bardzo sympatyczny i zaangażowany. Szybka i skuteczna diagnoza, zabieg praktycznie bezbolesny 

dr n. med. Adrian Smędowski, okulista

Konsultacja przebiegła w bardzo miłej atmosferze. Pan doktor uprzejmie i bez pośpiechu udzielił mi wskazówek oraz odpowiedzi na moje pytania. Zasugerował dalsze postępowanie.

Wojciech Latos, gastrolog

Wspaniały lekarz, dokładnie wszystko tłumaczy, zna się na rzeczy, potrafi słuchać i nie spieszy się. Zawsze pełna poczekalnia pacjentów tylko potwierdza moją opinię. Polecam Pana doktora, bardzo mi pomógł.