Kultura, start!

2022-09-15

Masz pomysł na kulturę? Działaj! Do 28 września trwa nabór wniosków w drugiej edycji programu Start-up Kulturalny - zachęca Urząd Miejski.
Centrum Kultury Victoria czeka na propozycje ciekawych działań kulturalnych w naszym mieście. W programie szczególnie punktowane będą: oryginalność, nowatorskie podejście i wykorzystanie nowych miejsc. Niech gliwicka mapa kultury i kalendarz wydarzeń się poszerzają – zaskoczcie gliwiczan!
Wsparcie oferowane dla Start-upów Kulturalnych jest zróżnicowane i dopasowane do konkretnych projektów: chodzi zarówno o środki finansowe, jak i wsparcie merytoryczne, a także udostępnienie sali koncertowej czy wypożyczenie sprzętu, np. nagłośnienia. Regulamin konkursu był konsultowany za pośrednictwem platformy partycypacyjnej DecydujMY Razem. W pierwszej edycji przyznano cztery dofinansowania, teraz czas na kolejne inicjatywy.
– Efekty pierwszego, pilotażowego programu Start-up Kulturalny już są widoczne. Za nami – połączona z koncertem – premiera teledysku grupy Velveteve w gliwickiej Cechowni. Lada moment inicjatywa społeczna SUBU See U Be U zaprosi nas do tańca w ramach projektu „Kultura zbliża – Salsa Central”. Start-up Kulturalny ma promować kulturę, ułatwiać twórcom działanie. Liczymy, że dzięki pomysłom zgłoszonym do kolejnych edycji, świetne inicjatywy trafią też do dzielnic Gliwic – mówi Paweł Ciepliński, dyrektor Centrum Kultury Victoria.

Formularz zgłoszeniowy i regulamin konkursu są dostępne na stronie ckvictoria.pl.
Fot. Urząd Miejski

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1
Zdjęcie reklamy numer 2

Polecam lekarza

lek. dent. Patrycja Wojtasińska-Chebel, ortodonta, stomatolog

Rewelacyjny przyjazny pacjentowi i kompetentny lekarz. Ja i przede wszystkim syn jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowych efektów leczenia.

dr n. med. Agnieszka Kolaszko, kardiolog

Polecam Panią doktor. Bardzo miła, rzeczowa, empatyczna . Wizyta była szczegółowa, w miłej atmosferze. 

dr n. med. Dymitr Żaworonkow, chirurg

Lekarz bardzo sympatyczny i zaangażowany. Szybka i skuteczna diagnoza, zabieg praktycznie bezbolesny 

dr n. med. Adrian Smędowski, okulista

Konsultacja przebiegła w bardzo miłej atmosferze. Pan doktor uprzejmie i bez pośpiechu udzielił mi wskazówek oraz odpowiedzi na moje pytania. Zasugerował dalsze postępowanie.

Wojciech Latos, gastrolog

Wspaniały lekarz, dokładnie wszystko tłumaczy, zna się na rzeczy, potrafi słuchać i nie spieszy się. Zawsze pełna poczekalnia pacjentów tylko potwierdza moją opinię. Polecam Pana doktora, bardzo mi pomógł.